Groenpeil

Rosariumbuurt in Zaanstad

Buurt in wijk Krommenie Oost, gemeente Zaanstad, postcodegebied 1561. 1.120 inwoners in 720 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 631 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 46,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,6%.

Woningen
720
CBS 2025
Inwoners
1.120
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 272.000
CBS 2025, gemeente € 389.000
Koopwoningen
6,0%
CBS 2025
Label A of B
46,4%
EP-Online, 631 gelabeld
Dekking energielabels
87,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Rosariumbuurt
Labelverdeling Rosariumbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++5,5%35
A23,5%148
B17,4%110
C23,0%145
D20,9%132
E5,9%37
F2,4%15
G1,4%9
Totaal gelabeld100%631
Ter vergelijking: gemeente Zaanstad
Ter vergelijking: gemeente Zaanstad
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%462
A+++5,8%2.926
A++3,5%1.752
A+4,4%2.188
A28,1%14.103
B14,9%7.496
C22,6%11.328
D8,9%4.463
E5,2%2.617
F2,9%1.448
G2,8%1.429
Totaal gelabeld100%50.212
Energielabels Rosariumbuurt vergeleken met Zaanstad
LabelStavenRosariumbuurtZaanstad
A++++0,0%0,9%
A+++5,5%5,8%
A++0,0%3,5%
A+0,0%4,4%
A23,5%28,1%
B17,4%14,9%
C23,0%22,6%
D20,9%8,9%
E5,9%5,2%
F2,4%2,9%
G1,4%2,8%

Rosariumbuurt Zaanstad

Deze verdeling gaat over de 87,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Rosariumbuurt vergeleken met Zaanstad
BouwperiodeStavenRosariumbuurtZaanstad
vóór 19450,6%14,4%
1945–196444,7%16,4%
1965–197417,0%18,0%
1975–199117,7%19,7%
1992–200511,6%11,3%
2006–20141,3%9,3%
2015 en later7,1%10,8%

Rosariumbuurt Zaanstad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 44,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Rosariumbuurt vergeleken met Zaanstad
WoningtypeStavenRosariumbuurtZaanstad
Vrijstaand0,6%4,7%
Twee-onder-een-kap8,2%11,1%
Hoekwoning0,6%7,4%
Tussenwoning15,8%29,7%
Appartement74,6%46,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Rosariumbuurt Zaanstad

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
8,0%
CBS 2024
Installaties
50
6,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
103 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Krommenie Oost

Alle buurten in Zaanstad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.