Groenpeil

Zuidlob in Zeewolde

Buurt in wijk Wijk 00, gemeente Zeewolde, postcodegebied 3896 en postcodegebied 3897. 1.515 inwoners in 219 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 943 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 37,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 79,8%.

Woningen
219
CBS 2025
Inwoners
1.515
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 393.000
CBS 2025, gemeente € 423.000
Koopwoningen
32,0%
CBS 2025
Label A of B
37,9%
EP-Online, 943 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zuidlob
Labelverdeling Zuidlob
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%9
A+++1,2%11
A+0,3%3
A14,5%137
B20,9%197
C59,9%565
D0,8%8
E0,3%3
F0,3%3
G0,7%7
Totaal gelabeld100%943
Ter vergelijking: gemeente Zeewolde
Ter vergelijking: gemeente Zeewolde
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%75
A+++4,7%372
A++5,6%442
A+6,3%497
A40,5%3.180
B21,6%1.699
C19,6%1.539
D0,3%27
E0,1%8
F0,1%4
G0,1%7
Totaal gelabeld100%7.850
Energielabels Zuidlob vergeleken met Zeewolde
LabelStavenZuidlobZeewolde
A++++1,0%1,0%
A+++1,2%4,7%
A++0,0%5,6%
A+0,3%6,3%
A14,5%40,5%
B20,9%21,6%
C59,9%19,6%
D0,8%0,3%
E0,3%0,1%
F0,3%0,1%
G0,7%0,1%

Zuidlob Zeewolde

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zuidlob vergeleken met Zeewolde
BouwperiodeStavenZuidlobZeewolde
1945–19640,0%0,0%
1975–199173,7%36,8%
1992–20058,9%29,0%
2006–201414,5%17,0%
2015 en later2,9%17,3%

Zuidlob Zeewolde

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 73,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zuidlob vergeleken met Zeewolde
WoningtypeStavenZuidlobZeewolde
Vrijstaand11,0%9,5%
Twee-onder-een-kap17,4%20,3%
Hoekwoning0,0%8,3%
Tussenwoning51,5%39,0%
Appartement11,2%20,3%
Onbekend type8,8%2,6%

Zuidlob Zeewolde

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
30,0%
CBS 2024
Installaties
8
3,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
97 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00

Alle buurten in Zeewolde

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.