Groenpeil

Griffensteijn/Kersbergen in Zeist

Buurt in wijk Zeist-West, gemeente Zeist, postcodegebied 3703. 3.040 inwoners in 1.380 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.033 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 49,2%.

Woningen
1.380
CBS 2025
Inwoners
3.040
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 570.000
CBS 2025, gemeente € 555.000
Koopwoningen
62,0%
CBS 2025
Label A of B
48,4%
EP-Online, 1.033 gelabeld
Dekking energielabels
74,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Griffensteijn/Kersbergen
Labelverdeling Griffensteijn/Kersbergen
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%11
A+++9,6%99
A++2,1%22
A+6,6%68
A22,7%234
B6,4%66
C20,4%211
D12,3%127
E9,7%100
F4,0%41
G5,2%54
Totaal gelabeld100%1.033
Ter vergelijking: gemeente Zeist
Ter vergelijking: gemeente Zeist
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%224
A+++3,2%661
A++2,3%486
A+3,9%815
A25,5%5.320
B13,2%2.754
C23,1%4.808
D12,5%2.608
E7,5%1.561
F4,1%847
G3,7%767
Totaal gelabeld100%20.851
Energielabels Griffensteijn/Kersbergen vergeleken met Zeist
LabelStavenGriffensteijn/KersbergenZeist
A++++1,1%1,1%
A+++9,6%3,2%
A++2,1%2,3%
A+6,6%3,9%
A22,7%25,5%
B6,4%13,2%
C20,4%23,1%
D12,3%12,5%
E9,7%7,5%
F4,0%4,1%
G5,2%3,7%

Griffensteijn/Kersbergen Zeist

Deze verdeling gaat over de 74,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Griffensteijn/Kersbergen vergeleken met Zeist
BouwperiodeStavenGriffensteijn/KersbergenZeist
vóór 194523,4%18,9%
1945–196447,2%14,9%
1965–19747,6%19,8%
1975–199115,5%22,2%
1992–20050,0%8,7%
2006–20140,1%6,0%
2015 en later6,2%9,6%

Griffensteijn/Kersbergen Zeist

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 47,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Griffensteijn/Kersbergen vergeleken met Zeist
WoningtypeStavenGriffensteijn/KersbergenZeist
Vrijstaand1,5%5,5%
Twee-onder-een-kap21,9%17,0%
Hoekwoning6,1%5,7%
Tussenwoning23,0%19,2%
Appartement47,4%52,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Griffensteijn/Kersbergen Zeist

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
45,0%
CBS 2024
Installaties
337
24,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.261 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
21
78 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Zeist-West

Alle buurten in Zeist

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.