Groenpeil

Camphuizen in Zevenaar

Buurt in wijk Babberich, gemeente Zevenaar, postcodegebied 6905 en postcodegebied 6909. 335 inwoners in 122 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 38 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 34,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,1%.

Woningen
122
CBS 2025
Inwoners
335
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 574.000
CBS 2025, gemeente € 334.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
34,2%
EP-Online, 38 gelabeld
Dekking energielabels
31,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Camphuizen
Labelverdeling Camphuizen
LabelAandeelWoningen
A+++7,9%3
A++2,6%1
A18,4%7
B5,3%2
C13,2%5
D18,4%7
E7,9%3
F7,9%3
G18,4%7
Totaal gelabeld100%38
Ter vergelijking: gemeente Zevenaar
Ter vergelijking: gemeente Zevenaar
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%106
A+++3,3%444
A++1,2%166
A+2,3%303
A29,4%3.910
B18,1%2.404
C26,3%3.501
D9,7%1.291
E4,8%635
F2,2%289
G1,9%252
Totaal gelabeld100%13.301
Energielabels Camphuizen vergeleken met Zevenaar
LabelStavenCamphuizenZevenaar
A++++0,0%0,8%
A+++7,9%3,3%
A++2,6%1,2%
A+0,0%2,3%
A18,4%29,4%
B5,3%18,1%
C13,2%26,3%
D18,4%9,7%
E7,9%4,8%
F7,9%2,2%
G18,4%1,9%

Camphuizen Zevenaar

Deze verdeling gaat over de 31,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Camphuizen vergeleken met Zevenaar
BouwperiodeStavenCamphuizenZevenaar
vóór 194550,0%6,2%
1945–196413,2%12,4%
1965–197415,8%26,8%
1975–19917,9%23,1%
1992–200510,5%15,5%
2006–20142,6%7,6%
2015 en later0,0%8,4%

Camphuizen Zevenaar

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 50,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Camphuizen vergeleken met Zevenaar
WoningtypeStavenCamphuizenZevenaar
Vrijstaand73,7%12,3%
Twee-onder-een-kap23,7%25,8%
Hoekwoning2,6%9,7%
Tussenwoning0,0%28,7%
Appartement0,0%23,1%
Onbekend type0,0%0,4%

Camphuizen Zevenaar

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
41
33,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
245 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Babberich

Alle buurten in Zevenaar

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.