Groenpeil

Lobith in Zevenaar

Buurt in wijk Lobith, gemeente Zevenaar, postcodegebied 6915. 3.035 inwoners in 1.438 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.012 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,1%.

Woningen
1.438
CBS 2025
Inwoners
3.035
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 261.000
CBS 2025, gemeente € 334.000
Koopwoningen
51,0%
CBS 2025
Label A of B
51,6%
EP-Online, 1.012 gelabeld
Dekking energielabels
70,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Lobith
Labelverdeling Lobith
LabelAandeelWoningen
A+++0,9%9
A++0,1%1
A+0,3%3
A25,0%253
B25,3%256
C24,5%248
D14,7%149
E4,9%50
F3,0%30
G1,3%13
Totaal gelabeld100%1.012
Ter vergelijking: gemeente Zevenaar
Ter vergelijking: gemeente Zevenaar
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%106
A+++3,3%444
A++1,2%166
A+2,3%303
A29,4%3.910
B18,1%2.404
C26,3%3.501
D9,7%1.291
E4,8%635
F2,2%289
G1,9%252
Totaal gelabeld100%13.301
Energielabels Lobith vergeleken met Zevenaar
LabelStavenLobithZevenaar
A++++0,0%0,8%
A+++0,9%3,3%
A++0,1%1,2%
A+0,3%2,3%
A25,0%29,4%
B25,3%18,1%
C24,5%26,3%
D14,7%9,7%
E4,9%4,8%
F3,0%2,2%
G1,3%1,9%

Lobith Zevenaar

Deze verdeling gaat over de 70,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Lobith vergeleken met Zevenaar
BouwperiodeStavenLobithZevenaar
vóór 19456,3%6,2%
1945–196420,0%12,4%
1965–197422,5%26,8%
1975–199124,6%23,1%
1992–200517,1%15,5%
2006–20147,4%7,6%
2015 en later2,1%8,4%

Lobith Zevenaar

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 24,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Lobith vergeleken met Zevenaar
WoningtypeStavenLobithZevenaar
Vrijstaand6,5%12,3%
Twee-onder-een-kap31,5%25,8%
Hoekwoning11,2%9,7%
Tussenwoning29,2%28,7%
Appartement21,6%23,1%
Onbekend type0,0%0,4%

Lobith Zevenaar

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
323
22,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.245 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Zevenaar

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.