Groenpeil

Zuidspoor in Zevenaar

Buurt in wijk Zevenaar, gemeente Zevenaar, postcodegebied 6905. 145 inwoners in 55 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 21 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 33,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,1%.

Woningen
55
CBS 2025
Inwoners
145
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 545.000
CBS 2025, gemeente € 334.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
33,3%
EP-Online, 21 gelabeld
Dekking energielabels
38,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zuidspoor
Labelverdeling Zuidspoor
LabelAandeelWoningen
A23,8%5
B9,5%2
C14,3%3
D9,5%2
E4,8%1
F23,8%5
G14,3%3
Totaal gelabeld100%21
Ter vergelijking: gemeente Zevenaar
Ter vergelijking: gemeente Zevenaar
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%106
A+++3,3%444
A++1,2%166
A+2,3%303
A29,4%3.910
B18,1%2.404
C26,3%3.501
D9,7%1.291
E4,8%635
F2,2%289
G1,9%252
Totaal gelabeld100%13.301
Energielabels Zuidspoor vergeleken met Zevenaar
LabelStavenZuidspoorZevenaar
A++++0,0%0,8%
A+++0,0%3,3%
A++0,0%1,2%
A+0,0%2,3%
A23,8%29,4%
B9,5%18,1%
C14,3%26,3%
D9,5%9,7%
E4,8%4,8%
F23,8%2,2%
G14,3%1,9%

Zuidspoor Zevenaar

Deze verdeling gaat over de 38,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zuidspoor vergeleken met Zevenaar
BouwperiodeStavenZuidspoorZevenaar
vóór 194542,9%6,2%
1945–196423,8%12,4%
1965–19744,8%26,8%
1975–19919,5%23,1%
1992–200514,3%15,5%
2006–20144,8%7,6%
2015 en later0,0%8,4%

Zuidspoor Zevenaar

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 42,9% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zuidspoor vergeleken met Zevenaar
WoningtypeStavenZuidspoorZevenaar
Vrijstaand66,7%12,3%
Twee-onder-een-kap9,5%25,8%
Hoekwoning9,5%9,7%
Tussenwoning14,3%28,7%
Appartement0,0%23,1%
Onbekend type0,0%0,4%

Zuidspoor Zevenaar

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
19
34,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
97 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Zevenaar

Alle buurten in Zevenaar

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.