Groenpeil

Zuidbuurt in Zoeterwoude

Buurt in wijk Zuidbuurt, gemeente Zoeterwoude, postcodegebied 2381. 395 inwoners in 168 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 75 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 71,6%.

Woningen
168
CBS 2025
Inwoners
395
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 559.000
CBS 2025, gemeente € 487.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
53,3%
EP-Online, 75 gelabeld
Dekking energielabels
44,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zuidbuurt
Labelverdeling Zuidbuurt
LabelAandeelWoningen
A++1,3%1
A+2,7%2
A26,7%20
B22,7%17
C30,7%23
D8,0%6
F4,0%3
G4,0%3
Totaal gelabeld100%75
Ter vergelijking: gemeente Zoeterwoude
Ter vergelijking: gemeente Zoeterwoude
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%53
A+++22,1%611
A++4,0%111
A+3,8%106
A27,2%752
B12,4%342
C16,7%460
D5,4%148
E3,2%89
F1,4%38
G1,8%50
Totaal gelabeld100%2.760
Energielabels Zuidbuurt vergeleken met Zoeterwoude
LabelStavenZuidbuurtZoeterwoude
A++++0,0%1,9%
A+++0,0%22,1%
A++1,3%4,0%
A+2,7%3,8%
A26,7%27,2%
B22,7%12,4%
C30,7%16,7%
D8,0%5,4%
E0,0%3,2%
F4,0%1,4%
G4,0%1,8%

Zuidbuurt Zoeterwoude

Deze verdeling gaat over de 44,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zuidbuurt vergeleken met Zoeterwoude
BouwperiodeStavenZuidbuurtZoeterwoude
vóór 194514,7%5,9%
1945–196418,7%7,6%
1965–197446,7%13,8%
1975–199114,7%20,8%
1992–20050,0%8,4%
2006–20142,7%12,9%
2015 en later2,7%30,5%

Zuidbuurt Zoeterwoude

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 46,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zuidbuurt vergeleken met Zoeterwoude
WoningtypeStavenZuidbuurtZoeterwoude
Vrijstaand21,3%7,5%
Twee-onder-een-kap20,0%14,0%
Hoekwoning14,7%6,4%
Tussenwoning44,0%25,6%
Appartement0,0%46,4%

Zuidbuurt Zoeterwoude

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
42,0%
CBS 2024
Installaties
54
32,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
203 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Zoeterwoude

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.