Groenpeil

Dorp Noord in Zuidplas

Buurt in wijk Moordrecht wijk 03, gemeente Zuidplas, postcodegebied 2841. 1.670 inwoners in 716 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 431 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 74,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,0%.

Woningen
716
CBS 2025
Inwoners
1.670
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 415.000
CBS 2025, gemeente € 459.000
Koopwoningen
66,0%
CBS 2025
Label A of B
74,7%
EP-Online, 431 gelabeld
Dekking energielabels
60,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Dorp Noord
Labelverdeling Dorp Noord
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A++0,5%2
A+2,6%11
A39,7%171
B31,8%137
C20,6%89
D3,5%15
E0,5%2
F0,2%1
G0,5%2
Totaal gelabeld100%431
Ter vergelijking: gemeente Zuidplas
Ter vergelijking: gemeente Zuidplas
LabelAandeelWoningen
A++++3,5%461
A+++8,2%1.098
A++0,9%123
A+1,9%258
A31,0%4.135
B15,4%2.049
C26,3%3.501
D7,4%989
E2,7%365
F1,4%192
G1,2%156
Totaal gelabeld100%13.327
Energielabels Dorp Noord vergeleken met Zuidplas
LabelStavenDorp NoordZuidplas
A++++0,0%3,5%
A+++0,2%8,2%
A++0,5%0,9%
A+2,6%1,9%
A39,7%31,0%
B31,8%15,4%
C20,6%26,3%
D3,5%7,4%
E0,5%2,7%
F0,2%1,4%
G0,5%1,2%

Dorp Noord Zuidplas

Deze verdeling gaat over de 60,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Dorp Noord vergeleken met Zuidplas
BouwperiodeStavenDorp NoordZuidplas
vóór 19452,1%3,5%
1945–19640,5%9,7%
1965–19741,4%14,6%
1975–199146,4%27,0%
1992–200541,8%14,0%
2006–20143,5%13,1%
2015 en later4,4%18,0%

Dorp Noord Zuidplas

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 46,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Dorp Noord vergeleken met Zuidplas
WoningtypeStavenDorp NoordZuidplas
Vrijstaand12,8%9,4%
Twee-onder-een-kap15,1%17,1%
Hoekwoning9,5%9,6%
Tussenwoning40,4%35,7%
Appartement22,3%26,9%
Onbekend type0,0%1,3%

Dorp Noord Zuidplas

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
279
39,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
937 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
13 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Moordrecht wijk 03

Alle buurten in Zuidplas

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.