Groenpeil

Achtmaal in Zundert

Buurt in wijk Wijk 03 Achtmaal, gemeente Zundert, postcodegebied 4885. 665 inwoners in 318 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 160 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 45,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,8%.

Woningen
318
CBS 2025
Inwoners
665
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 398.000
CBS 2025, gemeente € 458.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
45,6%
EP-Online, 160 gelabeld
Dekking energielabels
50,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Achtmaal
Labelverdeling Achtmaal
LabelAandeelWoningen
A++3,8%6
A+1,3%2
A23,1%37
B17,5%28
C27,5%44
D5,6%9
E5,6%9
F10,0%16
G5,6%9
Totaal gelabeld100%160
Ter vergelijking: gemeente Zundert
Ter vergelijking: gemeente Zundert
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%39
A+++6,8%401
A++2,6%153
A+1,9%113
A28,4%1.669
B19,4%1.136
C22,4%1.312
D6,0%351
E4,4%257
F3,9%230
G3,5%208
Totaal gelabeld100%5.869
Energielabels Achtmaal vergeleken met Zundert
LabelStavenAchtmaalZundert
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%6,8%
A++3,8%2,6%
A+1,3%1,9%
A23,1%28,4%
B17,5%19,4%
C27,5%22,4%
D5,6%6,0%
E5,6%4,4%
F10,0%3,9%
G5,6%3,5%

Achtmaal Zundert

Deze verdeling gaat over de 50,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Achtmaal vergeleken met Zundert
BouwperiodeStavenAchtmaalZundert
vóór 194510,6%7,5%
1945–196415,0%12,7%
1965–197416,9%13,4%
1975–199125,6%25,5%
1992–200516,9%18,5%
2006–20148,1%10,9%
2015 en later6,9%11,4%

Achtmaal Zundert

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 25,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Achtmaal vergeleken met Zundert
WoningtypeStavenAchtmaalZundert
Vrijstaand42,5%34,0%
Twee-onder-een-kap31,3%27,5%
Hoekwoning6,9%5,1%
Tussenwoning11,9%15,7%
Appartement7,5%17,2%
Onbekend type0,0%0,4%

Achtmaal Zundert

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
37,0%
CBS 2024
Installaties
80
25,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 42,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
384 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Achtmaal

Alle buurten in Zundert

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.