Groenpeil

Wernhout in Zundert

Buurt in wijk Wijk 02 Wernhout, gemeente Zundert, postcodegebied 4884. 1.110 inwoners in 504 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 306 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,4%.

Woningen
504
CBS 2025
Inwoners
1.110
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 369.000
CBS 2025, gemeente € 458.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
55,6%
EP-Online, 306 gelabeld
Dekking energielabels
60,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Wernhout
Labelverdeling Wernhout
LabelAandeelWoningen
A+++8,5%26
A++3,6%11
A+1,6%5
A25,5%78
B16,3%50
C26,8%82
D4,6%14
E4,9%15
F4,2%13
G3,9%12
Totaal gelabeld100%306
Ter vergelijking: gemeente Zundert
Ter vergelijking: gemeente Zundert
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%42
A+++6,9%404
A++2,7%157
A+2,2%127
A28,4%1.663
B19,5%1.145
C22,1%1.296
D5,9%347
E4,3%251
F3,9%227
G3,5%203
Totaal gelabeld100%5.862
Energielabels Wernhout vergeleken met Zundert
LabelStavenWernhoutZundert
A++++0,0%0,7%
A+++8,5%6,9%
A++3,6%2,7%
A+1,6%2,2%
A25,5%28,4%
B16,3%19,5%
C26,8%22,1%
D4,6%5,9%
E4,9%4,3%
F4,2%3,9%
G3,9%3,5%

Wernhout Zundert

Deze verdeling gaat over de 60,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Wernhout vergeleken met Zundert
BouwperiodeStavenWernhoutZundert
vóór 19455,9%7,5%
1945–196412,4%12,7%
1965–197415,0%13,5%
1975–199131,7%25,7%
1992–200510,5%18,4%
2006–201410,5%10,7%
2015 en later14,1%11,6%

Wernhout Zundert

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 31,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Wernhout vergeleken met Zundert
WoningtypeStavenWernhoutZundert
Vrijstaand20,3%34,0%
Twee-onder-een-kap43,5%26,5%
Hoekwoning4,6%5,9%
Tussenwoning11,1%15,7%
Appartement20,6%17,4%
Onbekend type0,0%0,4%

Wernhout Zundert

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
159
31,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 42,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
715 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Wernhout

Alle buurten in Zundert

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.