Groenpeil

Barsbeek in Zwartewaterland

Buurt in wijk Wijk 04 Zwartsluis, gemeente Zwartewaterland, postcodegebied 8064. 620 inwoners in 216 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 105 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 98,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,7%.

Woningen
216
CBS 2025
Inwoners
620
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 487.000
CBS 2025, gemeente € 333.000
Koopwoningen
99,0%
CBS 2025
Label A of B
98,1%
EP-Online, 105 gelabeld
Dekking energielabels
48,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Barsbeek
Labelverdeling Barsbeek
LabelAandeelWoningen
A+++7,6%8
A++1,9%2
A+9,5%10
A53,3%56
B25,7%27
C1,9%2
Totaal gelabeld100%105
Ter vergelijking: gemeente Zwartewaterland
Ter vergelijking: gemeente Zwartewaterland
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%139
A+++5,0%254
A++3,2%164
A+4,7%242
A25,3%1.290
B17,7%903
C24,9%1.267
D7,3%374
E3,5%179
F2,8%143
G2,8%142
Totaal gelabeld100%5.097
Energielabels Barsbeek vergeleken met Zwartewaterland
LabelStavenBarsbeekZwartewaterland
A++++0,0%2,7%
A+++7,6%5,0%
A++1,9%3,2%
A+9,5%4,7%
A53,3%25,3%
B25,7%17,7%
C1,9%24,9%
D0,0%7,3%
E0,0%3,5%
F0,0%2,8%
G0,0%2,8%

Barsbeek Zwartewaterland

Deze verdeling gaat over de 48,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Barsbeek vergeleken met Zwartewaterland
BouwperiodeStavenBarsbeekZwartewaterland
vóór 19450,0%10,8%
1945–19640,0%11,6%
1965–19740,0%19,0%
1975–19910,0%22,2%
1992–200593,3%16,8%
2006–20146,7%9,6%
2015 en later0,0%10,0%

Barsbeek Zwartewaterland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 93,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Barsbeek vergeleken met Zwartewaterland
WoningtypeStavenBarsbeekZwartewaterland
Vrijstaand19,0%13,2%
Twee-onder-een-kap67,6%28,6%
Hoekwoning4,8%9,5%
Tussenwoning8,6%33,7%
Appartement0,0%14,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Barsbeek Zwartewaterland

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
79,0%
CBS 2024
Installaties
131
60,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
603 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 04 Zwartsluis

Alle buurten in Zwartewaterland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.