Groenpeil

Genemuiden Noord-Oost in Zwartewaterland

Buurt in wijk Wijk 00 Genemuiden, gemeente Zwartewaterland, postcodegebied 8281. 865 inwoners in 390 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 199 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 21,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,7%.

Woningen
390
CBS 2025
Inwoners
865
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 271.000
CBS 2025, gemeente € 333.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
21,1%
EP-Online, 199 gelabeld
Dekking energielabels
51,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Genemuiden Noord-Oost
Labelverdeling Genemuiden Noord-Oost
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%1
A+++0,5%1
A++1,5%3
A+3,5%7
A8,0%16
B7,0%14
C23,1%46
D16,1%32
E17,6%35
F13,6%27
G8,5%17
Totaal gelabeld100%199
Ter vergelijking: gemeente Zwartewaterland
Ter vergelijking: gemeente Zwartewaterland
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%139
A+++5,0%254
A++3,2%164
A+4,7%242
A25,3%1.290
B17,7%903
C24,9%1.267
D7,3%374
E3,5%179
F2,8%143
G2,8%142
Totaal gelabeld100%5.097
Energielabels Genemuiden Noord-Oost vergeleken met Zwartewaterland
LabelStavenGenemuiden Noord-OostZwartewaterland
A++++0,5%2,7%
A+++0,5%5,0%
A++1,5%3,2%
A+3,5%4,7%
A8,0%25,3%
B7,0%17,7%
C23,1%24,9%
D16,1%7,3%
E17,6%3,5%
F13,6%2,8%
G8,5%2,8%

Genemuiden Noord-Oost Zwartewaterland

Deze verdeling gaat over de 51,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Genemuiden Noord-Oost vergeleken met Zwartewaterland
BouwperiodeStavenGenemuiden Noord-OostZwartewaterland
vóór 194564,8%10,8%
1945–196421,1%11,6%
1965–19743,5%19,0%
1975–19915,5%22,2%
1992–20050,5%16,8%
2006–20144,5%9,6%
2015 en later0,0%10,0%

Genemuiden Noord-Oost Zwartewaterland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 64,8% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Genemuiden Noord-Oost vergeleken met Zwartewaterland
WoningtypeStavenGenemuiden Noord-OostZwartewaterland
Vrijstaand4,5%13,2%
Twee-onder-een-kap20,1%28,6%
Hoekwoning11,6%9,5%
Tussenwoning56,8%33,7%
Appartement7,0%14,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Genemuiden Noord-Oost Zwartewaterland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
23,0%
CBS 2024
Installaties
48
12,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
183 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
9 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Genemuiden

Alle buurten in Zwartewaterland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.