Groenpeil

Molenwaard in Zwartewaterland

Buurt in wijk Wijk 02 Hasselt, gemeente Zwartewaterland, postcodegebied 8061. 105 inwoners in 79 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 31 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,7%.

Woningen
79
CBS 2025
Inwoners
105
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 303.000
CBS 2025, gemeente € 333.000
Koopwoningen
73,0%
CBS 2025
Label A of B
61,3%
EP-Online, 31 gelabeld
Dekking energielabels
39,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Molenwaard
Labelverdeling Molenwaard
LabelAandeelWoningen
A+++6,5%2
A++3,2%1
A+3,2%1
A16,1%5
B32,3%10
C25,8%8
D9,7%3
G3,2%1
Totaal gelabeld100%31
Ter vergelijking: gemeente Zwartewaterland
Ter vergelijking: gemeente Zwartewaterland
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%139
A+++5,0%254
A++3,2%164
A+4,7%242
A25,3%1.290
B17,7%903
C24,9%1.267
D7,3%374
E3,5%179
F2,8%143
G2,8%142
Totaal gelabeld100%5.097
Energielabels Molenwaard vergeleken met Zwartewaterland
LabelStavenMolenwaardZwartewaterland
A++++0,0%2,7%
A+++6,5%5,0%
A++3,2%3,2%
A+3,2%4,7%
A16,1%25,3%
B32,3%17,7%
C25,8%24,9%
D9,7%7,3%
E0,0%3,5%
F0,0%2,8%
G3,2%2,8%

Molenwaard Zwartewaterland

Deze verdeling gaat over de 39,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Molenwaard vergeleken met Zwartewaterland
BouwperiodeStavenMolenwaardZwartewaterland
vóór 19453,2%10,8%
1945–19643,2%11,6%
1965–19740,0%19,0%
1975–19910,0%22,2%
1992–200590,3%16,8%
2006–20140,0%9,6%
2015 en later3,2%10,0%

Molenwaard Zwartewaterland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 90,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Molenwaard vergeleken met Zwartewaterland
WoningtypeStavenMolenwaardZwartewaterland
Vrijstaand54,8%13,2%
Twee-onder-een-kap6,5%28,6%
Hoekwoning3,2%9,5%
Tussenwoning35,5%33,7%
Appartement0,0%14,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Molenwaard Zwartewaterland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
15
19,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
82 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Hasselt

Alle buurten in Zwartewaterland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.