Groenpeil

Meerdervoort in Zwijndrecht

Buurt in wijk Wijk 05 Kort Ambacht, gemeente Zwijndrecht, postcodegebied 3333. 500 inwoners in 230 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 127 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 89,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,5%.

Woningen
230
CBS 2025
Inwoners
500
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 244.000
CBS 2025, gemeente € 340.000
Koopwoningen
0,0%
CBS 2025
Label A of B
89,0%
EP-Online, 127 gelabeld
Dekking energielabels
55,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Meerdervoort
Labelverdeling Meerdervoort
LabelAandeelWoningen
A54,3%69
B34,6%44
C10,2%13
D0,8%1
Totaal gelabeld100%127
Ter vergelijking: gemeente Zwijndrecht
Ter vergelijking: gemeente Zwijndrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%34
A+++1,8%238
A++0,3%41
A+3,7%492
A28,9%3.866
B16,6%2.217
C26,7%3.579
D10,2%1.359
E6,6%882
F3,0%396
G2,1%278
Totaal gelabeld100%13.382
Energielabels Meerdervoort vergeleken met Zwijndrecht
LabelStavenMeerdervoortZwijndrecht
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%1,8%
A++0,0%0,3%
A+0,0%3,7%
A54,3%28,9%
B34,6%16,6%
C10,2%26,7%
D0,8%10,2%
E0,0%6,6%
F0,0%3,0%
G0,0%2,1%

Meerdervoort Zwijndrecht

Deze verdeling gaat over de 55,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Meerdervoort vergeleken met Zwijndrecht
BouwperiodeStavenMeerdervoortZwijndrecht
vóór 194540,2%5,2%
1945–196459,8%22,9%
1965–19740,0%28,2%
1975–19910,0%29,1%
1992–20050,0%6,6%
2006–20140,0%3,6%
2015 en later0,0%4,3%

Meerdervoort Zwijndrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 59,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Meerdervoort vergeleken met Zwijndrecht
WoningtypeStavenMeerdervoortZwijndrecht
Vrijstaand0,0%2,6%
Twee-onder-een-kap0,8%12,0%
Hoekwoning33,1%7,2%
Tussenwoning66,1%30,5%
Appartement0,0%47,4%
Onbekend type0,0%0,3%

Meerdervoort Zwijndrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
1,0%
CBS 2024
Installaties
CBS 2022
Opgesteld vermogen
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Kort Ambacht

Alle buurten in Zwijndrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.