Groenpeil

De Werven in Alblasserdam

Buurt in wijk Wijk 01 Centrum, gemeente Alblasserdam, postcodegebied 2951 en postcodegebied 2952. 1.185 inwoners in 501 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 333 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 94,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,4%.

Woningen
501
CBS 2025
Inwoners
1.185
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 473.000
CBS 2025, gemeente € 351.000
Koopwoningen
73,0%
CBS 2025
Label A of B
94,9%
EP-Online, 333 gelabeld
Dekking energielabels
66,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Werven
Labelverdeling De Werven
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%2
A++0,9%3
A+7,5%25
A82,0%273
B3,9%13
C2,7%9
D0,9%3
E0,6%2
F0,3%1
G0,6%2
Totaal gelabeld100%333
Ter vergelijking: gemeente Alblasserdam
Ter vergelijking: gemeente Alblasserdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%19
A+++1,6%85
A++0,4%20
A+2,4%127
A36,4%1.934
B17,3%922
C19,6%1.044
D10,8%572
E5,8%310
F2,8%151
G2,5%135
Totaal gelabeld100%5.319
Energielabels De Werven vergeleken met Alblasserdam
LabelStavenDe WervenAlblasserdam
A++++0,0%0,4%
A+++0,6%1,6%
A++0,9%0,4%
A+7,5%2,4%
A82,0%36,4%
B3,9%17,3%
C2,7%19,6%
D0,9%10,8%
E0,6%5,8%
F0,3%2,8%
G0,6%2,5%

De Werven Alblasserdam

Deze verdeling gaat over de 66,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Werven vergeleken met Alblasserdam
BouwperiodeStavenDe WervenAlblasserdam
vóór 19453,9%6,5%
1945–19640,0%23,4%
1965–19740,0%24,9%
1975–19911,2%13,9%
1992–200511,7%17,8%
2006–201461,6%9,5%
2015 en later21,6%4,0%

De Werven Alblasserdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 61,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Werven vergeleken met Alblasserdam
WoningtypeStavenDe WervenAlblasserdam
Vrijstaand1,5%4,4%
Twee-onder-een-kap11,7%12,9%
Hoekwoning3,6%7,7%
Tussenwoning24,3%32,8%
Appartement58,9%42,2%

De Werven Alblasserdam

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
24,0%
CBS 2024
Installaties
122
24,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 29,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
380 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Centrum

Alle buurten in Alblasserdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.