Groenpeil

kerkbuurt in Alblasserdam

Buurt in wijk Wijk 01 Centrum, gemeente Alblasserdam, postcodegebied 2951. 1.595 inwoners in 678 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 373 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 32,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,7%.

Woningen
678
CBS 2025
Inwoners
1.595
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 322.000
CBS 2025, gemeente € 351.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
32,2%
EP-Online, 373 gelabeld
Dekking energielabels
55,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling kerkbuurt
Labelverdeling kerkbuurt
LabelAandeelWoningen
A+0,5%2
A18,0%67
B13,7%51
C24,1%90
D16,9%63
E13,7%51
F8,0%30
G5,1%19
Totaal gelabeld100%373
Ter vergelijking: gemeente Alblasserdam
Ter vergelijking: gemeente Alblasserdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%30
A+++1,7%86
A++0,4%21
A+2,6%132
A37,7%1.936
B17,8%916
C19,3%991
D8,7%445
E5,9%304
F2,9%149
G2,5%130
Totaal gelabeld100%5.140
Energielabels kerkbuurt vergeleken met Alblasserdam
LabelStavenkerkbuurtAlblasserdam
A++++0,0%0,6%
A+++0,0%1,7%
A++0,0%0,4%
A+0,5%2,6%
A18,0%37,7%
B13,7%17,8%
C24,1%19,3%
D16,9%8,7%
E13,7%5,9%
F8,0%2,9%
G5,1%2,5%

kerkbuurt Alblasserdam

Deze verdeling gaat over de 55,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes kerkbuurt vergeleken met Alblasserdam
BouwperiodeStavenkerkbuurtAlblasserdam
vóór 194525,7%6,7%
1945–196442,6%24,1%
1965–19740,8%22,4%
1975–199116,4%14,4%
1992–20057,5%18,2%
2006–20145,1%9,8%
2015 en later1,9%4,4%

kerkbuurt Alblasserdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 42,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes kerkbuurt vergeleken met Alblasserdam
WoningtypeStavenkerkbuurtAlblasserdam
Vrijstaand2,4%4,6%
Twee-onder-een-kap13,7%13,1%
Hoekwoning9,4%8,2%
Tussenwoning38,1%34,1%
Appartement36,5%40,1%

kerkbuurt Alblasserdam

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
24,0%
CBS 2024
Installaties
115
17,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 29,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
399 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Centrum

Alle buurten in Alblasserdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.