Groenpeil

Rhoon-Centrum in Albrandswaard

Buurt in wijk Wijk 04 Rhoon-Zuid, gemeente Albrandswaard, postcodegebied 3161. 1.545 inwoners in 756 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 421 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 37,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 73,0%.

Woningen
756
CBS 2025
Inwoners
1.545
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 451.000
CBS 2025, gemeente € 456.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
37,5%
EP-Online, 421 gelabeld
Dekking energielabels
55,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Rhoon-Centrum
Labelverdeling Rhoon-Centrum
LabelAandeelWoningen
A+++5,7%24
A++1,7%7
A+0,5%2
A16,9%71
B12,8%54
C33,3%140
D15,2%64
E8,6%36
F2,6%11
G2,9%12
Totaal gelabeld100%421
Ter vergelijking: gemeente Albrandswaard
Ter vergelijking: gemeente Albrandswaard
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%93
A+++3,3%219
A++0,8%55
A+2,9%187
A45,9%3.007
B18,7%1.223
C14,6%957
D5,7%376
E3,5%227
F1,5%100
G1,7%112
Totaal gelabeld100%6.556
Energielabels Rhoon-Centrum vergeleken met Albrandswaard
LabelStavenRhoon-CentrumAlbrandswaard
A++++0,0%1,4%
A+++5,7%3,3%
A++1,7%0,8%
A+0,5%2,9%
A16,9%45,9%
B12,8%18,7%
C33,3%14,6%
D15,2%5,7%
E8,6%3,5%
F2,6%1,5%
G2,9%1,7%

Rhoon-Centrum Albrandswaard

Deze verdeling gaat over de 55,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Rhoon-Centrum vergeleken met Albrandswaard
BouwperiodeStavenRhoon-CentrumAlbrandswaard
vóór 194511,4%5,7%
1945–196434,9%12,3%
1965–19740,7%8,8%
1975–199139,9%20,2%
1992–20050,0%28,2%
2006–20146,7%20,5%
2015 en later6,4%4,4%

Rhoon-Centrum Albrandswaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 39,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Rhoon-Centrum vergeleken met Albrandswaard
WoningtypeStavenRhoon-CentrumAlbrandswaard
Vrijstaand5,0%9,2%
Twee-onder-een-kap24,2%22,5%
Hoekwoning10,2%7,7%
Tussenwoning34,2%37,7%
Appartement26,4%22,9%

Rhoon-Centrum Albrandswaard

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
41,0%
CBS 2024
Installaties
219
29,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
760 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Rhoon-Zuid

Alle buurten in Albrandswaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.