Postcodegebied 3161 Albrandswaard
Postcodegebied 3161 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Albrandswaard, gemeente Albrandswaard. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3161 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.739
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 475.321
- CBS 2025
- Label A of B
- 61,6%
- EP-Online, 2.739 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 56
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 3,3% | 90 |
| A+++ | 6,6% | 180 |
| A++ | 1,2% | 32 |
| A+ | 2,6% | 70 |
| A | 35,1% | 962 |
| B | 12,9% | 354 |
| C | 20,9% | 573 |
| D | 8,1% | 223 |
| E | 5,5% | 150 |
| F | 1,9% | 51 |
| G | 2,0% | 54 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.739 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 3,3% | 90 | |
| A+++ | 6,6% | 180 | |
| A++ | 1,2% | 32 | |
| A+ | 2,6% | 70 | |
| A | 35,1% | 962 | |
| B | 12,9% | 354 | |
| C | 20,9% | 573 | |
| D | 8,1% | 223 | |
| E | 5,5% | 150 | |
| F | 1,9% | 51 | |
| G | 2,0% | 54 |
Deze verdeling gaat over 2.739 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 6,8% | 185 | |
| 1945–1964 | 19,3% | 528 | |
| 1965–1974 | 12,4% | 340 | |
| 1975–1991 | 28,8% | 790 | |
| 1992–2005 | 4,9% | 134 | |
| 2006–2014 | 18,8% | 515 | |
| 2015 en later | 9,0% | 247 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3161
- Buitengebied 98 woningen
- Buitengebied Poortugaal 54 woningen
- Buitengebied Rhoon-Zuid 54 woningen
- Ghijseland 559 woningen
- Overhoeken 72 woningen
- Park Rhoon 498 woningen
- Rhoon Noord 899 woningen
- Rhoon-Centrum 756 woningen
- Rhoon-Zuidoost 688 woningen
- Tijsjesdijk 546 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.