Groenpeil

De Mare in Alkmaar

Buurt in wijk De Mare, gemeente Alkmaar, postcodegebied 1825. 2.480 inwoners in 1.541 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.229 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,3%.

Woningen
1.541
CBS 2025
Inwoners
2.480
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 255.000
CBS 2025, gemeente € 380.000
Koopwoningen
23,0%
CBS 2025
Label A of B
55,2%
EP-Online, 1.229 gelabeld
Dekking energielabels
79,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling De Mare
Labelverdeling De Mare
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%6
A++1,0%12
A+2,4%29
A25,7%316
B25,6%315
C40,5%498
D4,0%49
E0,1%1
F0,2%2
G0,1%1
Totaal gelabeld100%1.229
Ter vergelijking: gemeente Alkmaar
Ter vergelijking: gemeente Alkmaar
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%129
A+++2,9%1.048
A++4,5%1.630
A+5,7%2.063
A27,6%10.016
B16,2%5.890
C26,5%9.614
D7,3%2.649
E4,0%1.451
F2,5%894
G2,4%884
Totaal gelabeld100%36.268
Energielabels De Mare vergeleken met Alkmaar
LabelStavenDe MareAlkmaar
A++++0,0%0,4%
A+++0,5%2,9%
A++1,0%4,5%
A+2,4%5,7%
A25,7%27,6%
B25,6%16,2%
C40,5%26,5%
D4,0%7,3%
E0,1%4,0%
F0,2%2,5%
G0,1%2,4%

De Mare Alkmaar

Deze verdeling gaat over de 79,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes De Mare vergeleken met Alkmaar
BouwperiodeStavenDe MareAlkmaar
vóór 19450,1%14,3%
1945–19640,0%10,3%
1965–19740,0%17,3%
1975–199193,3%31,3%
1992–20052,9%11,5%
2006–20143,7%6,8%
2015 en later0,0%8,5%

De Mare Alkmaar

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 93,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes De Mare vergeleken met Alkmaar
WoningtypeStavenDe MareAlkmaar
Vrijstaand0,1%4,8%
Twee-onder-een-kap5,4%11,0%
Hoekwoning1,2%6,7%
Tussenwoning19,7%30,1%
Appartement73,6%46,7%
Onbekend type0,0%0,7%

De Mare Alkmaar

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
22,0%
CBS 2024
Installaties
273
17,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
635 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
28 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk De Mare

Alle buurten in Alkmaar

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.