Groenpeil

Driehuizen in Alkmaar

Buurt in wijk Schermer, gemeente Alkmaar. 230 inwoners in 96 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 40 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 30,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,9%.

Woningen
96
CBS 2025
Inwoners
230
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 597.000
CBS 2025, gemeente € 380.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
30,0%
EP-Online, 40 gelabeld
Dekking energielabels
41,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Driehuizen
Labelverdeling Driehuizen
LabelAandeelWoningen
A+++2,5%1
A++2,5%1
A+2,5%1
A17,5%7
B5,0%2
C17,5%7
D20,0%8
E5,0%2
F7,5%3
G20,0%8
Totaal gelabeld100%40
Ter vergelijking: gemeente Alkmaar
Ter vergelijking: gemeente Alkmaar
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%129
A+++2,7%959
A++4,4%1.595
A+5,6%2.020
A27,8%10.038
B16,1%5.822
C26,6%9.598
D7,3%2.653
E4,1%1.477
F2,6%927
G2,5%895
Totaal gelabeld100%36.113
Energielabels Driehuizen vergeleken met Alkmaar
LabelStavenDriehuizenAlkmaar
A++++0,0%0,4%
A+++2,5%2,7%
A++2,5%4,4%
A+2,5%5,6%
A17,5%27,8%
B5,0%16,1%
C17,5%26,6%
D20,0%7,3%
E5,0%4,1%
F7,5%2,6%
G20,0%2,5%

Driehuizen Alkmaar

Deze verdeling gaat over de 41,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Driehuizen vergeleken met Alkmaar
BouwperiodeStavenDriehuizenAlkmaar
vóór 194567,5%14,3%
1945–196412,5%10,2%
1965–19745,0%17,4%
1975–199110,0%31,2%
1992–20052,5%11,6%
2006–20142,5%7,1%
2015 en later0,0%8,2%

Driehuizen Alkmaar

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 67,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Driehuizen vergeleken met Alkmaar
WoningtypeStavenDriehuizenAlkmaar
Vrijstaand75,0%4,8%
Twee-onder-een-kap10,0%11,2%
Hoekwoning0,0%6,5%
Tussenwoning0,0%30,2%
Appartement15,0%46,6%
Onbekend type0,0%0,7%

Driehuizen Alkmaar

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
30
31,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
156 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Schermer

Alle buurten in Alkmaar

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.