Groenpeil

Stompetoren in Alkmaar

Buurt in wijk Schermer, gemeente Alkmaar, postcodegebied 1841. 2.130 inwoners in 889 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 534 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 71,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,9%.

Woningen
889
CBS 2025
Inwoners
2.130
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 455.000
CBS 2025, gemeente € 380.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
71,3%
EP-Online, 534 gelabeld
Dekking energielabels
60,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Stompetoren
Labelverdeling Stompetoren
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++2,8%15
A++3,7%20
A+3,7%20
A40,1%214
B20,8%111
C15,5%83
D4,9%26
E4,1%22
F1,9%10
G2,2%12
Totaal gelabeld100%534
Ter vergelijking: gemeente Alkmaar
Ter vergelijking: gemeente Alkmaar
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%129
A+++2,7%959
A++4,4%1.595
A+5,6%2.020
A27,8%10.038
B16,1%5.822
C26,6%9.598
D7,3%2.653
E4,1%1.477
F2,6%927
G2,5%895
Totaal gelabeld100%36.113
Energielabels Stompetoren vergeleken met Alkmaar
LabelStavenStompetorenAlkmaar
A++++0,2%0,4%
A+++2,8%2,7%
A++3,7%4,4%
A+3,7%5,6%
A40,1%27,8%
B20,8%16,1%
C15,5%26,6%
D4,9%7,3%
E4,1%4,1%
F1,9%2,6%
G2,2%2,5%

Stompetoren Alkmaar

Deze verdeling gaat over de 60,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Stompetoren vergeleken met Alkmaar
BouwperiodeStavenStompetorenAlkmaar
vóór 19456,6%14,3%
1945–19648,8%10,2%
1965–197411,6%17,4%
1975–199126,0%31,2%
1992–200516,5%11,6%
2006–201421,2%7,1%
2015 en later9,4%8,2%

Stompetoren Alkmaar

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 26,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Stompetoren vergeleken met Alkmaar
WoningtypeStavenStompetorenAlkmaar
Vrijstaand22,1%4,8%
Twee-onder-een-kap31,5%11,2%
Hoekwoning6,0%6,5%
Tussenwoning23,6%30,2%
Appartement16,9%46,6%
Onbekend type0,0%0,7%

Stompetoren Alkmaar

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
324
36,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.168 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Schermer

Alle buurten in Alkmaar

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.