Groenpeil

Drakensteyn en omgeving in Almelo

Buurt in wijk Schelfhorst, gemeente Almelo, postcodegebied 7608. 1.395 inwoners in 738 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 672 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 74,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,0%.

Woningen
738
CBS 2025
Inwoners
1.395
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 190.000
CBS 2025, gemeente € 295.000
Koopwoningen
9,0%
CBS 2025
Label A of B
74,3%
EP-Online, 672 gelabeld
Dekking energielabels
91,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Drakensteyn en omgeving
Labelverdeling Drakensteyn en omgeving
LabelAandeelWoningen
A++4,0%27
A+29,9%201
A19,0%128
B21,3%143
C19,3%130
D6,4%43
Totaal gelabeld100%672
Ter vergelijking: gemeente Almelo
Ter vergelijking: gemeente Almelo
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%389
A+++3,2%738
A++1,5%358
A+4,2%978
A29,6%6.918
B16,8%3.927
C23,2%5.419
D8,7%2.034
E5,3%1.230
F3,0%702
G2,9%669
Totaal gelabeld100%23.362
Energielabels Drakensteyn en omgeving vergeleken met Almelo
LabelStavenDrakensteyn en omgevingAlmelo
A++++0,0%1,7%
A+++0,0%3,2%
A++4,0%1,5%
A+29,9%4,2%
A19,0%29,6%
B21,3%16,8%
C19,3%23,2%
D6,4%8,7%
E0,0%5,3%
F0,0%3,0%
G0,0%2,9%

Drakensteyn en omgeving Almelo

Deze verdeling gaat over de 91,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Drakensteyn en omgeving vergeleken met Almelo
BouwperiodeStavenDrakensteyn en omgevingAlmelo
vóór 19450,0%15,2%
1945–19640,0%18,4%
1965–1974100,0%15,4%
1975–19910,0%23,6%
1992–20050,0%13,8%
2006–20140,0%7,6%
2015 en later0,0%6,0%

Drakensteyn en omgeving Almelo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Drakensteyn en omgeving vergeleken met Almelo
WoningtypeStavenDrakensteyn en omgevingAlmelo
Vrijstaand0,0%10,3%
Twee-onder-een-kap8,9%21,5%
Hoekwoning6,3%6,2%
Tussenwoning37,4%25,5%
Appartement47,5%36,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Drakensteyn en omgeving Almelo

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
32,0%
CBS 2024
Installaties
–
CBS 2022
Opgesteld vermogen
–
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Schelfhorst

Alle buurten in Almelo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.