Groenpeil

Schelfhorst Noordoost in Almelo

Buurt in wijk Schelfhorst, gemeente Almelo, postcodegebied 7608. 1.345 inwoners in 542 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 239 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 46,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,2%.

Woningen
542
CBS 2025
Inwoners
1.345
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 356.000
CBS 2025, gemeente € 295.000
Koopwoningen
98,0%
CBS 2025
Label A of B
46,4%
EP-Online, 239 gelabeld
Dekking energielabels
44,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Schelfhorst Noordoost
Labelverdeling Schelfhorst Noordoost
LabelAandeelWoningen
A+++1,3%3
A++0,4%1
A+1,7%4
A22,6%54
B20,5%49
C46,0%110
D6,3%15
E1,3%3
Totaal gelabeld100%239
Ter vergelijking: gemeente Almelo
Ter vergelijking: gemeente Almelo
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%352
A+++3,0%695
A++1,5%349
A+4,1%954
A28,8%6.702
B17,4%4.043
C23,5%5.485
D8,9%2.082
E5,4%1.248
F3,0%704
G2,9%686
Totaal gelabeld100%23.300
Energielabels Schelfhorst Noordoost vergeleken met Almelo
LabelStavenSchelfhorst NoordoostAlmelo
A++++0,0%1,5%
A+++1,3%3,0%
A++0,4%1,5%
A+1,7%4,1%
A22,6%28,8%
B20,5%17,4%
C46,0%23,5%
D6,3%8,9%
E1,3%5,4%
F0,0%3,0%
G0,0%2,9%

Schelfhorst Noordoost Almelo

Deze verdeling gaat over de 44,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Schelfhorst Noordoost vergeleken met Almelo
BouwperiodeStavenSchelfhorst NoordoostAlmelo
vóór 19450,0%15,2%
1945–19640,4%18,2%
1965–19749,6%15,5%
1975–199189,5%24,0%
1992–20050,4%13,8%
2006–20140,0%7,7%
2015 en later0,0%5,7%

Schelfhorst Noordoost Almelo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 89,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Schelfhorst Noordoost vergeleken met Almelo
WoningtypeStavenSchelfhorst NoordoostAlmelo
Vrijstaand7,9%10,2%
Twee-onder-een-kap68,2%21,7%
Hoekwoning10,9%5,9%
Tussenwoning13,0%25,5%
Appartement0,0%36,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Schelfhorst Noordoost Almelo

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
240
44,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
945 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Schelfhorst

Alle buurten in Almelo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.