Groenpeil

Hofkamp Oost in Almelo

Buurt in wijk Hofkamp, gemeente Almelo, postcodegebied 7601 en postcodegebied 7607. 1.135 inwoners in 611 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 399 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 28,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,0%.

Woningen
611
CBS 2025
Inwoners
1.135
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 271.000
CBS 2025, gemeente € 295.000
Koopwoningen
57,0%
CBS 2025
Label A of B
28,3%
EP-Online, 399 gelabeld
Dekking energielabels
65,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Hofkamp Oost
Labelverdeling Hofkamp Oost
LabelAandeelWoningen
A+++0,8%3
A++1,0%4
A+5,8%23
A14,8%59
B6,0%24
C13,3%53
D37,1%148
E12,0%48
F5,8%23
G3,5%14
Totaal gelabeld100%399
Ter vergelijking: gemeente Almelo
Ter vergelijking: gemeente Almelo
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%389
A+++3,2%738
A++1,5%358
A+4,2%978
A29,6%6.918
B16,8%3.927
C23,2%5.419
D8,7%2.034
E5,3%1.230
F3,0%702
G2,9%669
Totaal gelabeld100%23.362
Energielabels Hofkamp Oost vergeleken met Almelo
LabelStavenHofkamp OostAlmelo
A++++0,0%1,7%
A+++0,8%3,2%
A++1,0%1,5%
A+5,8%4,2%
A14,8%29,6%
B6,0%16,8%
C13,3%23,2%
D37,1%8,7%
E12,0%5,3%
F5,8%3,0%
G3,5%2,9%

Hofkamp Oost Almelo

Deze verdeling gaat over de 65,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Hofkamp Oost vergeleken met Almelo
BouwperiodeStavenHofkamp OostAlmelo
vóór 19454,3%15,2%
1945–196446,1%18,4%
1965–197430,6%15,4%
1975–19910,8%23,6%
1992–20058,0%13,8%
2006–20140,0%7,6%
2015 en later10,3%6,0%

Hofkamp Oost Almelo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 46,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Hofkamp Oost vergeleken met Almelo
WoningtypeStavenHofkamp OostAlmelo
Vrijstaand7,0%10,3%
Twee-onder-een-kap13,3%21,5%
Hoekwoning3,5%6,2%
Tussenwoning15,3%25,5%
Appartement60,9%36,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Hofkamp Oost Almelo

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
24,0%
CBS 2024
Installaties
104
17,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
442 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Hofkamp

Alle buurten in Almelo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.