Groenpeil

Kollenveld in Almelo

Buurt in wijk Hofkamp, gemeente Almelo, postcodegebied 7607. 1.190 inwoners in 411 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 251 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 95,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,2%.

Woningen
411
CBS 2025
Inwoners
1.190
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 517.000
CBS 2025, gemeente € 295.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
95,6%
EP-Online, 251 gelabeld
Dekking energielabels
61,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kollenveld
Labelverdeling Kollenveld
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%2
A+++2,0%5
A++2,4%6
A+3,2%8
A83,3%209
B4,0%10
C1,2%3
D0,4%1
E0,4%1
F0,4%1
G2,0%5
Totaal gelabeld100%251
Ter vergelijking: gemeente Almelo
Ter vergelijking: gemeente Almelo
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%352
A+++3,0%695
A++1,5%349
A+4,1%954
A28,8%6.702
B17,4%4.043
C23,5%5.485
D8,9%2.082
E5,4%1.248
F3,0%704
G2,9%686
Totaal gelabeld100%23.300
Energielabels Kollenveld vergeleken met Almelo
LabelStavenKollenveldAlmelo
A++++0,8%1,5%
A+++2,0%3,0%
A++2,4%1,5%
A+3,2%4,1%
A83,3%28,8%
B4,0%17,4%
C1,2%23,5%
D0,4%8,9%
E0,4%5,4%
F0,4%3,0%
G2,0%2,9%

Kollenveld Almelo

Deze verdeling gaat over de 61,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kollenveld vergeleken met Almelo
BouwperiodeStavenKollenveldAlmelo
vóór 19453,2%15,2%
1945–19640,4%18,2%
1965–19740,4%15,5%
1975–19910,4%24,0%
1992–200516,7%13,8%
2006–201475,7%7,7%
2015 en later3,2%5,7%

Kollenveld Almelo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 75,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kollenveld vergeleken met Almelo
WoningtypeStavenKollenveldAlmelo
Vrijstaand38,6%10,2%
Twee-onder-een-kap37,5%21,7%
Hoekwoning1,6%5,9%
Tussenwoning21,5%25,5%
Appartement0,8%36,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Kollenveld Almelo

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
57,0%
CBS 2024
Installaties
180
43,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
873 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Hofkamp

Alle buurten in Almelo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.