Groenpeil

Leemslagen Zuid in Almelo

Buurt in wijk Windmolenbroek, gemeente Almelo, postcodegebied 7609. 1.705 inwoners in 880 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 647 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 74,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,2%.

Woningen
880
CBS 2025
Inwoners
1.705
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 233.000
CBS 2025, gemeente € 295.000
Koopwoningen
47,0%
CBS 2025
Label A of B
74,5%
EP-Online, 647 gelabeld
Dekking energielabels
73,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Leemslagen Zuid
Labelverdeling Leemslagen Zuid
LabelAandeelWoningen
A+1,1%7
A36,5%236
B36,9%239
C24,7%160
D0,8%5
Totaal gelabeld100%647
Ter vergelijking: gemeente Almelo
Ter vergelijking: gemeente Almelo
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%352
A+++3,0%695
A++1,5%349
A+4,1%954
A28,8%6.702
B17,4%4.043
C23,5%5.485
D8,9%2.082
E5,4%1.248
F3,0%704
G2,9%686
Totaal gelabeld100%23.300
Energielabels Leemslagen Zuid vergeleken met Almelo
LabelStavenLeemslagen ZuidAlmelo
A++++0,0%1,5%
A+++0,0%3,0%
A++0,0%1,5%
A+1,1%4,1%
A36,5%28,8%
B36,9%17,4%
C24,7%23,5%
D0,8%8,9%
E0,0%5,4%
F0,0%3,0%
G0,0%2,9%

Leemslagen Zuid Almelo

Deze verdeling gaat over de 73,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Leemslagen Zuid vergeleken met Almelo
BouwperiodeStavenLeemslagen ZuidAlmelo
vóór 19450,2%15,2%
1945–19640,0%18,2%
1965–19740,0%15,5%
1975–199198,1%24,0%
1992–20051,7%13,8%
2006–20140,0%7,7%
2015 en later0,0%5,7%

Leemslagen Zuid Almelo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 98,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Leemslagen Zuid vergeleken met Almelo
WoningtypeStavenLeemslagen ZuidAlmelo
Vrijstaand1,4%10,2%
Twee-onder-een-kap25,3%21,7%
Hoekwoning3,4%5,9%
Tussenwoning32,0%25,5%
Appartement37,9%36,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Leemslagen Zuid Almelo

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
273
31,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
784 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Windmolenbroek

Alle buurten in Almelo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.