Groenpeil

Maardijk in Almelo

Buurt in wijk Windmolenbroek, gemeente Almelo, postcodegebied 7609. 965 inwoners in 367 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 147 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 95,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,0%.

Woningen
367
CBS 2025
Inwoners
965
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 407.000
CBS 2025, gemeente € 295.000
Koopwoningen
99,0%
CBS 2025
Label A of B
95,9%
EP-Online, 147 gelabeld
Dekking energielabels
40,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Maardijk
Labelverdeling Maardijk
LabelAandeelWoningen
A++2,7%4
A+1,4%2
A45,6%67
B46,3%68
C3,4%5
G0,7%1
Totaal gelabeld100%147
Ter vergelijking: gemeente Almelo
Ter vergelijking: gemeente Almelo
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%389
A+++3,2%738
A++1,5%358
A+4,2%978
A29,6%6.918
B16,8%3.927
C23,2%5.419
D8,7%2.034
E5,3%1.230
F3,0%702
G2,9%669
Totaal gelabeld100%23.362
Energielabels Maardijk vergeleken met Almelo
LabelStavenMaardijkAlmelo
A++++0,0%1,7%
A+++0,0%3,2%
A++2,7%1,5%
A+1,4%4,2%
A45,6%29,6%
B46,3%16,8%
C3,4%23,2%
D0,0%8,7%
E0,0%5,3%
F0,0%3,0%
G0,7%2,9%

Maardijk Almelo

Deze verdeling gaat over de 40,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Maardijk vergeleken met Almelo
BouwperiodeStavenMaardijkAlmelo
vóór 19452,0%15,2%
1945–19640,0%18,4%
1965–19740,0%15,4%
1975–19912,7%23,6%
1992–200594,6%13,8%
2006–20140,7%7,6%
2015 en later0,0%6,0%

Maardijk Almelo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 94,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Maardijk vergeleken met Almelo
WoningtypeStavenMaardijkAlmelo
Vrijstaand33,3%10,3%
Twee-onder-een-kap61,2%21,5%
Hoekwoning2,7%6,2%
Tussenwoning2,7%25,5%
Appartement0,0%36,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Maardijk Almelo

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
65,0%
CBS 2024
Installaties
178
48,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
752 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Windmolenbroek

Alle buurten in Almelo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.