Groenpeil

Bouwmeesterbuurt West in Almere

Buurt in wijk Bouwmeesterbuurt, gemeente Almere, postcodegebied 1333. 955 inwoners in 393 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 279 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 52,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 91,7%.

Woningen
393
CBS 2025
Inwoners
955
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 333.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
48,0%
CBS 2025
Label A of B
52,0%
EP-Online, 279 gelabeld
Dekking energielabels
71,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bouwmeesterbuurt West
Labelverdeling Bouwmeesterbuurt West
LabelAandeelWoningen
A+0,4%1
A9,7%27
B41,9%117
C48,0%134
Totaal gelabeld100%279
Ter vergelijking: gemeente Almere
Ter vergelijking: gemeente Almere
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%1.455
A+++4,1%2.677
A++4,9%3.181
A+9,6%6.271
A53,7%34.984
B17,2%11.185
C7,8%5.076
D0,4%272
E0,1%38
F0,0%2
G0,0%9
Totaal gelabeld100%65.150
Energielabels Bouwmeesterbuurt West vergeleken met Almere
LabelStavenBouwmeesterbuurt WestAlmere
A++++0,0%2,2%
A+++0,0%4,1%
A++0,0%4,9%
A+0,4%9,6%
A9,7%53,7%
B41,9%17,2%
C48,0%7,8%
D0,0%0,4%
E0,0%0,1%
F0,0%0,0%
G0,0%0,0%

Bouwmeesterbuurt West Almere

Deze verdeling gaat over de 71,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bouwmeesterbuurt West vergeleken met Almere
BouwperiodeStavenBouwmeesterbuurt WestAlmere
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,4%0,0%
1965–19740,0%0,0%
1975–199199,6%33,2%
1992–20050,0%37,0%
2006–20140,0%13,0%
2015 en later0,0%16,7%

Bouwmeesterbuurt West Almere

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 99,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bouwmeesterbuurt West vergeleken met Almere
WoningtypeStavenBouwmeesterbuurt WestAlmere
Vrijstaand0,0%7,0%
Twee-onder-een-kap16,1%10,6%
Hoekwoning6,5%6,5%
Tussenwoning77,4%38,4%
Appartement0,0%37,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Bouwmeesterbuurt West Almere

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
26,0%
CBS 2024
Installaties
72
18,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 37,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
202 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Bouwmeesterbuurt

Alle buurten in Almere

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.