Postcodegebied 1333 Almere
Postcodegebied 1333 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Almere, gemeente Almere. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1333 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.258
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 351.426
- CBS 2025
- Label A of B
- 78,8%
- EP-Online, 3.258 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 63
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1 |
| A+++ | 0,1% | 4 |
| A++ | 1,0% | 32 |
| A+ | 4,2% | 136 |
| A | 37,5% | 1.223 |
| B | 35,9% | 1.170 |
| C | 20,7% | 676 |
| D | 0,5% | 16 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.258 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1 | |
| A+++ | 0,1% | 4 | |
| A++ | 1,0% | 32 | |
| A+ | 4,2% | 136 | |
| A | 37,5% | 1.223 | |
| B | 35,9% | 1.170 | |
| C | 20,7% | 676 | |
| D | 0,5% | 16 |
Deze verdeling gaat over 3.258 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,0% | 1 | |
| 1945–1964 | 0,0% | 1 | |
| 1975–1991 | 72,2% | 2.352 | |
| 1992–2005 | 23,4% | 763 | |
| 2006–2014 | 1,7% | 55 | |
| 2015 en later | 2,6% | 86 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1333
- Bouwmeesterbuurt Noord 714 woningen
- Bouwmeesterbuurt Oost 725 woningen
- Bouwmeesterbuurt West 393 woningen
- Landgoederenbuurt Noord 574 woningen
- Landgoederenbuurt Oost 533 woningen
- Landgoederenbuurt Zuid en West 519 woningen
- Molenbuurt Oost 915 woningen
- Molenbuurt West 680 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.