Groenpeil

Homeruskwartier Midden in Almere

Buurt in wijk Homeruskwartier, gemeente Almere, postcodegebied 1363. 2.635 inwoners in 1.136 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 915 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 91,7%.

Woningen
1.136
CBS 2025
Inwoners
2.635
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 467.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
99,5%
EP-Online, 915 gelabeld
Dekking energielabels
80,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Homeruskwartier Midden
Labelverdeling Homeruskwartier Midden
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%2
A+++7,2%66
A++19,0%174
A+14,3%131
A58,1%532
B0,5%5
C0,2%2
E0,3%3
Totaal gelabeld100%915
Ter vergelijking: gemeente Almere
Ter vergelijking: gemeente Almere
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%1.455
A+++4,1%2.677
A++4,9%3.181
A+9,6%6.271
A53,7%34.984
B17,2%11.185
C7,8%5.076
D0,4%272
E0,1%38
F0,0%2
G0,0%9
Totaal gelabeld100%65.150
Energielabels Homeruskwartier Midden vergeleken met Almere
LabelStavenHomeruskwartier MiddenAlmere
A++++0,2%2,2%
A+++7,2%4,1%
A++19,0%4,9%
A+14,3%9,6%
A58,1%53,7%
B0,5%17,2%
C0,2%7,8%
D0,0%0,4%
E0,3%0,1%
F0,0%0,0%
G0,0%0,0%

Homeruskwartier Midden Almere

Deze verdeling gaat over de 80,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Homeruskwartier Midden vergeleken met Almere
BouwperiodeStavenHomeruskwartier MiddenAlmere
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%0,0%
1965–19740,0%0,0%
1975–19910,1%33,2%
1992–20050,0%37,0%
2006–201456,1%13,0%
2015 en later43,8%16,7%

Homeruskwartier Midden Almere

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 56,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Homeruskwartier Midden vergeleken met Almere
WoningtypeStavenHomeruskwartier MiddenAlmere
Vrijstaand22,4%7,0%
Twee-onder-een-kap5,4%10,6%
Hoekwoning3,4%6,5%
Tussenwoning15,1%38,4%
Appartement53,8%37,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Homeruskwartier Midden Almere

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
34,0%
CBS 2024
Installaties
314
27,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 37,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.195 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
28
64 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Homeruskwartier

Alle buurten in Almere

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.