Groenpeil

Homeruskwartier Oost in Almere

Buurt in wijk Homeruskwartier, gemeente Almere, postcodegebied 1363. 1.460 inwoners in 456 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 264 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 91,7%.

Woningen
456
CBS 2025
Inwoners
1.460
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 585.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
98,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 264 gelabeld
Dekking energielabels
57,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Homeruskwartier Oost
Labelverdeling Homeruskwartier Oost
LabelAandeelWoningen
A+++1,5%4
A++2,7%7
A+23,1%61
A72,7%192
Totaal gelabeld100%264
Ter vergelijking: gemeente Almere
Ter vergelijking: gemeente Almere
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%1.455
A+++4,1%2.677
A++4,9%3.181
A+9,6%6.271
A53,7%34.984
B17,2%11.185
C7,8%5.076
D0,4%272
E0,1%38
F0,0%2
G0,0%9
Totaal gelabeld100%65.150
Energielabels Homeruskwartier Oost vergeleken met Almere
LabelStavenHomeruskwartier OostAlmere
A++++0,0%2,2%
A+++1,5%4,1%
A++2,7%4,9%
A+23,1%9,6%
A72,7%53,7%
B0,0%17,2%
C0,0%7,8%
D0,0%0,4%
E0,0%0,1%
F0,0%0,0%
G0,0%0,0%

Homeruskwartier Oost Almere

Deze verdeling gaat over de 57,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Homeruskwartier Oost vergeleken met Almere
BouwperiodeStavenHomeruskwartier OostAlmere
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%0,0%
1965–19740,0%0,0%
1975–19910,0%33,2%
1992–20050,0%37,0%
2006–201470,5%13,0%
2015 en later29,5%16,7%

Homeruskwartier Oost Almere

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 70,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Homeruskwartier Oost vergeleken met Almere
WoningtypeStavenHomeruskwartier OostAlmere
Vrijstaand30,3%7,0%
Twee-onder-een-kap18,2%10,6%
Hoekwoning6,1%6,5%
Tussenwoning44,3%38,4%
Appartement1,1%37,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Homeruskwartier Oost Almere

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
53,0%
CBS 2024
Installaties
191
41,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 37,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
544 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
22 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Homeruskwartier

Alle buurten in Almere

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.