Groenpeil

Kruidenwijk Noordoost in Almere

Buurt in wijk Kruidenwijk, gemeente Almere, postcodegebied 1314. 1.830 inwoners in 790 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 537 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 85,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 92,0%.

Woningen
790
CBS 2025
Inwoners
1.830
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 329.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
55,0%
CBS 2025
Label A of B
85,7%
EP-Online, 537 gelabeld
Dekking energielabels
68,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kruidenwijk Noordoost
Labelverdeling Kruidenwijk Noordoost
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%3
A++16,8%90
A+11,4%61
A40,2%216
B16,8%90
C14,2%76
D0,2%1
Totaal gelabeld100%537
Ter vergelijking: gemeente Almere
Ter vergelijking: gemeente Almere
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%1.460
A+++4,4%2.859
A++5,3%3.505
A+10,0%6.549
A53,2%34.876
B16,9%11.093
C7,5%4.924
D0,4%266
E0,1%39
F0,0%2
G0,0%9
Totaal gelabeld100%65.582
Energielabels Kruidenwijk Noordoost vergeleken met Almere
LabelStavenKruidenwijk NoordoostAlmere
A++++0,0%2,2%
A+++0,6%4,4%
A++16,8%5,3%
A+11,4%10,0%
A40,2%53,2%
B16,8%16,9%
C14,2%7,5%
D0,2%0,4%
E0,0%0,1%
F0,0%0,0%
G0,0%0,0%

Kruidenwijk Noordoost Almere

Deze verdeling gaat over de 68,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kruidenwijk Noordoost vergeleken met Almere
BouwperiodeStavenKruidenwijk NoordoostAlmere
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%0,0%
1965–19740,0%0,0%
1975–199199,4%33,1%
1992–20050,6%36,8%
2006–20140,0%12,8%
2015 en later0,0%17,3%

Kruidenwijk Noordoost Almere

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 99,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kruidenwijk Noordoost vergeleken met Almere
WoningtypeStavenKruidenwijk NoordoostAlmere
Vrijstaand0,9%6,9%
Twee-onder-een-kap7,1%10,4%
Hoekwoning13,8%6,6%
Tussenwoning61,8%38,2%
Appartement16,4%37,7%
Onbekend type0,0%0,1%

Kruidenwijk Noordoost Almere

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
35,0%
CBS 2024
Installaties
215
27,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 37,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
630 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Kruidenwijk

Alle buurten in Almere

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.