Groenpeil

Kruidenwijk Zuid in Almere

Buurt in wijk Kruidenwijk, gemeente Almere, postcodegebied 1313 en postcodegebied 1314. 830 inwoners in 359 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 216 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 89,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 91,7%.

Woningen
359
CBS 2025
Inwoners
830
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 393.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
89,4%
EP-Online, 216 gelabeld
Dekking energielabels
60,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kruidenwijk Zuid
Labelverdeling Kruidenwijk Zuid
LabelAandeelWoningen
A++++7,4%16
A++1,4%3
A+16,7%36
A51,9%112
B12,0%26
C10,6%23
Totaal gelabeld100%216
Ter vergelijking: gemeente Almere
Ter vergelijking: gemeente Almere
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%1.455
A+++4,1%2.677
A++4,9%3.181
A+9,6%6.271
A53,7%34.984
B17,2%11.185
C7,8%5.076
D0,4%272
E0,1%38
F0,0%2
G0,0%9
Totaal gelabeld100%65.150
Energielabels Kruidenwijk Zuid vergeleken met Almere
LabelStavenKruidenwijk ZuidAlmere
A++++7,4%2,2%
A+++0,0%4,1%
A++1,4%4,9%
A+16,7%9,6%
A51,9%53,7%
B12,0%17,2%
C10,6%7,8%
D0,0%0,4%
E0,0%0,1%
F0,0%0,0%
G0,0%0,0%

Kruidenwijk Zuid Almere

Deze verdeling gaat over de 60,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kruidenwijk Zuid vergeleken met Almere
BouwperiodeStavenKruidenwijk ZuidAlmere
vóór 19450,5%0,0%
1945–19640,0%0,0%
1965–19740,0%0,0%
1975–199167,1%33,2%
1992–20058,8%37,0%
2006–20140,0%13,0%
2015 en later23,6%16,7%

Kruidenwijk Zuid Almere

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 67,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kruidenwijk Zuid vergeleken met Almere
WoningtypeStavenKruidenwijk ZuidAlmere
Vrijstaand11,1%7,0%
Twee-onder-een-kap10,2%10,6%
Hoekwoning10,2%6,5%
Tussenwoning50,9%38,4%
Appartement17,6%37,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Kruidenwijk Zuid Almere

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
92
25,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 37,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
389 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Kruidenwijk

Alle buurten in Almere

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.