Landgoederenbuurt Oost in Almere
Buurt in wijk Landgoederenbuurt, gemeente Almere, postcodegebied 1333. 1.350 inwoners in 533 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 381 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 95,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 91,7%.
- Woningen
- 533
- CBS 2025
- Inwoners
- 1.350
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 335.000
- CBS 2025, gemeente € 397.000
- Koopwoningen
- 49,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 95,8%
- EP-Online, 381 gelabeld
- Dekking energielabels
- 71,5%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 0,3% | 1 |
| A++ | 1,0% | 4 |
| A+ | 20,7% | 79 |
| A | 39,4% | 150 |
| B | 34,4% | 131 |
| C | 4,2% | 16 |
| Totaal gelabeld | 100% | 381 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,2% | 1.455 |
| A+++ | 4,1% | 2.677 |
| A++ | 4,9% | 3.181 |
| A+ | 9,6% | 6.271 |
| A | 53,7% | 34.984 |
| B | 17,2% | 11.185 |
| C | 7,8% | 5.076 |
| D | 0,4% | 272 |
| E | 0,1% | 38 |
| F | 0,0% | 2 |
| G | 0,0% | 9 |
| Totaal gelabeld | 100% | 65.150 |
| Label | Staven | Landgoederenbuurt Oost | Almere |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 2,2% | |
| A+++ | 0,3% | 4,1% | |
| A++ | 1,0% | 4,9% | |
| A+ | 20,7% | 9,6% | |
| A | 39,4% | 53,7% | |
| B | 34,4% | 17,2% | |
| C | 4,2% | 7,8% | |
| D | 0,0% | 0,4% | |
| E | 0,0% | 0,1% | |
| F | 0,0% | 0,0% | |
| G | 0,0% | 0,0% |
Landgoederenbuurt Oost Almere
Deze verdeling gaat over de 71,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Landgoederenbuurt Oost | Almere |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,0% | 0,0% | |
| 1945–1964 | 0,0% | 0,0% | |
| 1965–1974 | 0,0% | 0,0% | |
| 1975–1991 | 6,0% | 33,2% | |
| 1992–2005 | 73,0% | 37,0% | |
| 2006–2014 | 0,0% | 13,0% | |
| 2015 en later | 21,0% | 16,7% |
Landgoederenbuurt Oost Almere
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Bouwbesluit en EPC
Grootste groep in deze buurt: 73,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.
Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Landgoederenbuurt Oost | Almere |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 0,0% | 7,0% | |
| Twee-onder-een-kap | 8,4% | 10,6% | |
| Hoekwoning | 6,6% | 6,5% | |
| Tussenwoning | 49,6% | 38,4% | |
| Appartement | 35,4% | 37,4% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,1% |
Landgoederenbuurt Oost Almere
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 27,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 107
- 20,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 37,5 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 351 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 7
- 14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Landgoederenbuurt
- Landgoederenbuurt Noord 574 woningen
- Landgoederenbuurt Zuid en West 519 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 71,5% (381 van 533 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.