Groenpeil

Noorderplassen W.- Noord in Almere

Buurt in wijk Noorderplassen, gemeente Almere, postcodegebied 1319. 1.240 inwoners in 405 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 241 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 91,7%.

Woningen
405
CBS 2025
Inwoners
1.240
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 690.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 241 gelabeld
Dekking energielabels
59,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Noorderplassen W.- Noord
Labelverdeling Noorderplassen W.- Noord
LabelAandeelWoningen
A+++0,8%2
A++12,0%29
A+22,4%54
A64,7%156
Totaal gelabeld100%241
Ter vergelijking: gemeente Almere
Ter vergelijking: gemeente Almere
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%1.455
A+++4,1%2.677
A++4,9%3.181
A+9,6%6.271
A53,7%34.984
B17,2%11.185
C7,8%5.076
D0,4%272
E0,1%38
F0,0%2
G0,0%9
Totaal gelabeld100%65.150
Energielabels Noorderplassen W.- Noord vergeleken met Almere
LabelStavenNoorderplassen W.- NoordAlmere
A++++0,0%2,2%
A+++0,8%4,1%
A++12,0%4,9%
A+22,4%9,6%
A64,7%53,7%
B0,0%17,2%
C0,0%7,8%
D0,0%0,4%
E0,0%0,1%
F0,0%0,0%
G0,0%0,0%

Noorderplassen W.- Noord Almere

Deze verdeling gaat over de 59,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Noorderplassen W.- Noord vergeleken met Almere
BouwperiodeStavenNoorderplassen W.- NoordAlmere
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%0,0%
1965–19740,0%0,0%
1975–19910,0%33,2%
1992–20050,4%37,0%
2006–201474,3%13,0%
2015 en later25,3%16,7%

Noorderplassen W.- Noord Almere

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 74,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Noorderplassen W.- Noord vergeleken met Almere
WoningtypeStavenNoorderplassen W.- NoordAlmere
Vrijstaand44,4%7,0%
Twee-onder-een-kap19,1%10,6%
Hoekwoning3,3%6,5%
Tussenwoning16,6%38,4%
Appartement16,6%37,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Noorderplassen W.- Noord Almere

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
181
44,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 37,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
809 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Noorderplassen

Alle buurten in Almere

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.