Groenpeil

Noorderplassen W.-West in Almere

Buurt in wijk Noorderplassen, gemeente Almere, postcodegebied 1319. 1.625 inwoners in 504 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 319 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 92,0%.

Woningen
504
CBS 2025
Inwoners
1.625
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 637.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
96,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 319 gelabeld
Dekking energielabels
63,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Noorderplassen W.-West
Labelverdeling Noorderplassen W.-West
LabelAandeelWoningen
A+++1,6%5
A++3,8%12
A+10,0%32
A84,6%270
Totaal gelabeld100%319
Ter vergelijking: gemeente Almere
Ter vergelijking: gemeente Almere
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%1.460
A+++4,4%2.859
A++5,3%3.505
A+10,0%6.549
A53,2%34.876
B16,9%11.093
C7,5%4.924
D0,4%266
E0,1%39
F0,0%2
G0,0%9
Totaal gelabeld100%65.582
Energielabels Noorderplassen W.-West vergeleken met Almere
LabelStavenNoorderplassen W.-WestAlmere
A++++0,0%2,2%
A+++1,6%4,4%
A++3,8%5,3%
A+10,0%10,0%
A84,6%53,2%
B0,0%16,9%
C0,0%7,5%
D0,0%0,4%
E0,0%0,1%
F0,0%0,0%
G0,0%0,0%

Noorderplassen W.-West Almere

Deze verdeling gaat over de 63,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Noorderplassen W.-West vergeleken met Almere
BouwperiodeStavenNoorderplassen W.-WestAlmere
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%0,0%
1965–19740,0%0,0%
1975–19910,0%33,1%
1992–20050,0%36,8%
2006–201469,0%12,8%
2015 en later31,0%17,3%

Noorderplassen W.-West Almere

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 69,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Noorderplassen W.-West vergeleken met Almere
WoningtypeStavenNoorderplassen W.-WestAlmere
Vrijstaand33,5%6,9%
Twee-onder-een-kap29,5%10,4%
Hoekwoning4,4%6,6%
Tussenwoning28,8%38,2%
Appartement3,8%37,7%
Onbekend type0,0%0,1%

Noorderplassen W.-West Almere

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
70,0%
CBS 2024
Installaties
311
61,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 37,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.190 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
22 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Noorderplassen

Alle buurten in Almere

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.