Groenpeil

Buitengebied Hazerswoude-Rijndijk in Alphen aan den Rijn

Buurt in wijk Hazerswoude-Rijndijk, gemeente Alphen aan den Rijn, postcodegebied 2394. 1.480 inwoners in 623 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 335 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,9%.

Woningen
623
CBS 2025
Inwoners
1.480
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 452.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
58,8%
EP-Online, 335 gelabeld
Dekking energielabels
53,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Hazerswoude-Rijndijk
Labelverdeling Buitengebied Hazerswoude-Rijndijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++0,6%2
A++0,9%3
A+3,6%12
A32,5%109
B20,9%70
C36,1%121
D1,2%4
E1,5%5
F1,5%5
G0,9%3
Totaal gelabeld100%335
Ter vergelijking: gemeente Alphen aan den Rijn
Ter vergelijking: gemeente Alphen aan den Rijn
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%642
A+++3,8%1.271
A++2,0%668
A+2,8%928
A30,0%10.110
B17,5%5.902
C25,3%8.520
D7,4%2.491
E4,8%1.615
F2,3%771
G2,3%782
Totaal gelabeld100%33.700
Energielabels Buitengebied Hazerswoude-Rijndijk vergeleken met Alphen aan den Rijn
LabelStavenBuitengebied Hazerswoude-RijndijkAlphen aan den Rijn
A++++0,3%1,9%
A+++0,6%3,8%
A++0,9%2,0%
A+3,6%2,8%
A32,5%30,0%
B20,9%17,5%
C36,1%25,3%
D1,2%7,4%
E1,5%4,8%
F1,5%2,3%
G0,9%2,3%

Buitengebied Hazerswoude-Rijndijk Alphen aan den Rijn

Deze verdeling gaat over de 53,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Hazerswoude-Rijndijk vergeleken met Alphen aan den Rijn
BouwperiodeStavenBuitengebied Hazerswoude-RijndijkAlphen aan den Rijn
vóór 19456,3%6,8%
1945–19640,0%12,0%
1965–19740,3%20,2%
1975–199162,1%28,2%
1992–200511,6%11,9%
2006–201419,4%10,2%
2015 en later0,3%10,6%

Buitengebied Hazerswoude-Rijndijk Alphen aan den Rijn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 62,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Hazerswoude-Rijndijk vergeleken met Alphen aan den Rijn
WoningtypeStavenBuitengebied Hazerswoude-RijndijkAlphen aan den Rijn
Vrijstaand11,0%6,2%
Twee-onder-een-kap15,8%12,5%
Hoekwoning6,0%7,3%
Tussenwoning47,2%30,7%
Appartement20,0%43,2%
Onbekend type0,0%0,2%

Buitengebied Hazerswoude-Rijndijk Alphen aan den Rijn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
207
33,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
722 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
25 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Hazerswoude-Rijndijk

Alle buurten in Alphen aan den Rijn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.