Groenpeil

Rijndijk in Alphen aan den Rijn

Buurt in wijk Hazerswoude-Rijndijk, gemeente Alphen aan den Rijn, postcodegebied 2394. 1.300 inwoners in 508 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 548 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 86,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,9%.

Woningen
508
CBS 2025
Inwoners
1.300
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 566.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
70,0%
CBS 2025
Label A of B
86,9%
EP-Online, 548 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Rijndijk
Labelverdeling Rijndijk
LabelAandeelWoningen
A++++15,0%82
A+++44,5%244
A++12,0%66
A+1,6%9
A11,9%65
B1,8%10
C4,7%26
D3,3%18
E2,6%14
F1,3%7
G1,3%7
Totaal gelabeld100%548
Ter vergelijking: gemeente Alphen aan den Rijn
Ter vergelijking: gemeente Alphen aan den Rijn
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%642
A+++3,8%1.271
A++2,0%668
A+2,8%928
A30,0%10.110
B17,5%5.902
C25,3%8.520
D7,4%2.491
E4,8%1.615
F2,3%771
G2,3%782
Totaal gelabeld100%33.700
Energielabels Rijndijk vergeleken met Alphen aan den Rijn
LabelStavenRijndijkAlphen aan den Rijn
A++++15,0%1,9%
A+++44,5%3,8%
A++12,0%2,0%
A+1,6%2,8%
A11,9%30,0%
B1,8%17,5%
C4,7%25,3%
D3,3%7,4%
E2,6%4,8%
F1,3%2,3%
G1,3%2,3%

Rijndijk Alphen aan den Rijn

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Rijndijk vergeleken met Alphen aan den Rijn
BouwperiodeStavenRijndijkAlphen aan den Rijn
vóór 19456,2%6,8%
1945–19649,1%12,0%
1965–19740,2%20,2%
1975–19910,7%28,2%
1992–20054,6%11,9%
2006–20146,4%10,2%
2015 en later72,8%10,6%

Rijndijk Alphen aan den Rijn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 72,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Rijndijk vergeleken met Alphen aan den Rijn
WoningtypeStavenRijndijkAlphen aan den Rijn
Vrijstaand6,2%6,2%
Twee-onder-een-kap21,5%12,5%
Hoekwoning14,4%7,3%
Tussenwoning32,8%30,7%
Appartement24,8%43,2%
Onbekend type0,2%0,2%

Rijndijk Alphen aan den Rijn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
102
20,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
444 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
19 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Hazerswoude-Rijndijk

Alle buurten in Alphen aan den Rijn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.