Groenpeil

Vervoornepolder zuid in Altena

Buurt in wijk Werkendam, gemeente Altena, postcodegebied 4251. 2.700 inwoners in 1.030 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 762 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,7%.

Woningen
1.030
CBS 2025
Inwoners
2.700
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 347.000
CBS 2025, gemeente € 401.000
Koopwoningen
58,0%
CBS 2025
Label A of B
58,0%
EP-Online, 762 gelabeld
Dekking energielabels
74,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vervoornepolder zuid
Labelverdeling Vervoornepolder zuid
LabelAandeelWoningen
A+++3,5%27
A++1,2%9
A+3,1%24
A30,7%234
B19,4%148
C28,6%218
D7,2%55
E4,6%35
F1,0%8
G0,5%4
Totaal gelabeld100%762
Ter vergelijking: gemeente Altena
Ter vergelijking: gemeente Altena
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%152
A+++4,8%691
A++1,3%186
A+2,5%363
A31,4%4.533
B18,7%2.694
C22,5%3.246
D7,0%1.006
E4,4%631
F3,0%439
G3,5%502
Totaal gelabeld100%14.443
Energielabels Vervoornepolder zuid vergeleken met Altena
LabelStavenVervoornepolder zuidAltena
A++++0,0%1,1%
A+++3,5%4,8%
A++1,2%1,3%
A+3,1%2,5%
A30,7%31,4%
B19,4%18,7%
C28,6%22,5%
D7,2%7,0%
E4,6%4,4%
F1,0%3,0%
G0,5%3,5%

Vervoornepolder zuid Altena

Deze verdeling gaat over de 74,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vervoornepolder zuid vergeleken met Altena
BouwperiodeStavenVervoornepolder zuidAltena
vóór 19451,4%9,3%
1945–19643,1%14,7%
1965–197456,0%18,1%
1975–199115,1%23,0%
1992–200514,7%13,6%
2006–20145,1%12,1%
2015 en later4,5%9,2%

Vervoornepolder zuid Altena

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 56,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vervoornepolder zuid vergeleken met Altena
WoningtypeStavenVervoornepolder zuidAltena
Vrijstaand3,3%20,7%
Twee-onder-een-kap15,9%24,0%
Hoekwoning22,4%11,8%
Tussenwoning36,7%26,5%
Appartement21,7%16,3%
Onbekend type0,0%0,7%

Vervoornepolder zuid Altena

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
35,0%
CBS 2024
Installaties
223
21,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
767 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
13 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Werkendam

Alle buurten in Altena

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.