Groenpeil

Werkense polder in Altena

Buurt in wijk Werkendam, gemeente Altena, postcodegebied 4251. 1.920 inwoners in 640 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 581 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 95,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,7%.

Woningen
640
CBS 2025
Inwoners
1.920
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 433.000
CBS 2025, gemeente € 401.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
95,4%
EP-Online, 581 gelabeld
Dekking energielabels
90,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Werkense polder
Labelverdeling Werkense polder
LabelAandeelWoningen
A++++9,1%53
A+++28,2%164
A++0,7%4
A+2,6%15
A38,7%225
B16,0%93
C4,6%27
Totaal gelabeld100%581
Ter vergelijking: gemeente Altena
Ter vergelijking: gemeente Altena
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%152
A+++4,8%691
A++1,3%186
A+2,5%363
A31,4%4.533
B18,7%2.694
C22,5%3.246
D7,0%1.006
E4,4%631
F3,0%439
G3,5%502
Totaal gelabeld100%14.443
Energielabels Werkense polder vergeleken met Altena
LabelStavenWerkense polderAltena
A++++9,1%1,1%
A+++28,2%4,8%
A++0,7%1,3%
A+2,6%2,5%
A38,7%31,4%
B16,0%18,7%
C4,6%22,5%
D0,0%7,0%
E0,0%4,4%
F0,0%3,0%
G0,0%3,5%

Werkense polder Altena

Deze verdeling gaat over de 90,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Werkense polder vergeleken met Altena
BouwperiodeStavenWerkense polderAltena
vóór 19450,0%9,3%
1945–19640,0%14,7%
1965–19740,0%18,1%
1975–19910,0%23,0%
1992–200545,6%13,6%
2006–20149,6%12,1%
2015 en later44,8%9,2%

Werkense polder Altena

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 45,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Werkense polder vergeleken met Altena
WoningtypeStavenWerkense polderAltena
Vrijstaand10,0%20,7%
Twee-onder-een-kap22,9%24,0%
Hoekwoning10,2%11,8%
Tussenwoning35,1%26,5%
Appartement21,9%16,3%
Onbekend type0,0%0,7%

Werkense polder Altena

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
187
29,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
624 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Werkendam

Alle buurten in Altena

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.