Groenpeil

Hollum in Ameland

Buurt in wijk Wijk 00, gemeente Ameland, postcodegebied 9161. 1.205 inwoners in 642 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 310 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 39,2%.

Woningen
642
CBS 2025
Inwoners
1.205
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 316.000
CBS 2025, gemeente € 351.000
Koopwoningen
65,0%
CBS 2025
Label A of B
47,1%
EP-Online, 310 gelabeld
Dekking energielabels
48,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hollum
Labelverdeling Hollum
LabelAandeelWoningen
A+++8,7%27
A++0,3%1
A+0,3%1
A17,7%55
B20,0%62
C29,4%91
D5,2%16
E4,2%13
F4,5%14
G9,7%30
Totaal gelabeld100%310
Ter vergelijking: gemeente Ameland
Ter vergelijking: gemeente Ameland
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%13
A+++4,2%78
A++2,4%44
A+1,1%20
A14,5%268
B16,4%303
C32,6%603
D11,2%208
E7,5%138
F5,3%99
G4,2%77
Totaal gelabeld100%1.851
Energielabels Hollum vergeleken met Ameland
LabelStavenHollumAmeland
A++++0,0%0,7%
A+++8,7%4,2%
A++0,3%2,4%
A+0,3%1,1%
A17,7%14,5%
B20,0%16,4%
C29,4%32,6%
D5,2%11,2%
E4,2%7,5%
F4,5%5,3%
G9,7%4,2%

Hollum Ameland

Deze verdeling gaat over de 48,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hollum vergeleken met Ameland
BouwperiodeStavenHollumAmeland
vóór 194524,8%9,8%
1945–19648,1%9,1%
1965–197417,1%15,3%
1975–199126,5%23,9%
1992–200510,6%23,3%
2006–20145,2%7,7%
2015 en later7,7%11,0%

Hollum Ameland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 26,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hollum vergeleken met Ameland
WoningtypeStavenHollumAmeland
Vrijstaand31,3%24,1%
Twee-onder-een-kap36,5%15,9%
Hoekwoning8,1%4,6%
Tussenwoning4,8%2,7%
Appartement11,0%20,6%
Onbekend type8,4%32,0%

Hollum Ameland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
34,0%
CBS 2024
Installaties
153
23,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 37,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
566 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
7 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00

Alle buurten in Ameland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.