Groenpeil

De Bik in Amersfoort

Buurt in wijk Hoogland, gemeente Amersfoort, postcodegebied 3828. 1.480 inwoners in 574 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 281 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,6%.

Woningen
574
CBS 2025
Inwoners
1.480
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 497.000
CBS 2025, gemeente € 446.000
Koopwoningen
97,0%
CBS 2025
Label A of B
50,2%
EP-Online, 281 gelabeld
Dekking energielabels
49,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling De Bik
Labelverdeling De Bik
LabelAandeelWoningen
A++++2,8%8
A+++0,4%1
A++1,4%4
A+2,8%8
A18,9%53
B23,8%67
C42,7%120
D2,1%6
E1,1%3
F1,8%5
G2,1%6
Totaal gelabeld100%281
Ter vergelijking: gemeente Amersfoort
Ter vergelijking: gemeente Amersfoort
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%217
A+++4,1%1.955
A++2,7%1.313
A+5,9%2.817
A41,7%20.006
B15,8%7.560
C17,2%8.255
D5,2%2.479
E3,4%1.631
F1,9%911
G1,7%794
Totaal gelabeld100%47.938
Energielabels De Bik vergeleken met Amersfoort
LabelStavenDe BikAmersfoort
A++++2,8%0,5%
A+++0,4%4,1%
A++1,4%2,7%
A+2,8%5,9%
A18,9%41,7%
B23,8%15,8%
C42,7%17,2%
D2,1%5,2%
E1,1%3,4%
F1,8%1,9%
G2,1%1,7%

De Bik Amersfoort

Deze verdeling gaat over de 49,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes De Bik vergeleken met Amersfoort
BouwperiodeStavenDe BikAmersfoort
vóór 19454,3%12,4%
1945–19646,0%10,9%
1965–19742,1%11,1%
1975–199165,8%22,6%
1992–200517,8%20,1%
2006–20140,7%12,9%
2015 en later3,2%10,1%

De Bik Amersfoort

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 65,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes De Bik vergeleken met Amersfoort
WoningtypeStavenDe BikAmersfoort
Vrijstaand11,7%3,9%
Twee-onder-een-kap32,0%12,4%
Hoekwoning9,6%6,5%
Tussenwoning33,8%32,9%
Appartement12,8%44,2%
Onbekend type0,0%0,0%

De Bik Amersfoort

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
232
40,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
805 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Hoogland

Alle buurten in Amersfoort

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.