Groenpeil

De Brinken in Amersfoort

Buurt in wijk Hoogland, gemeente Amersfoort, postcodegebied 3828. 710 inwoners in 350 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 153 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 92,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,2%.

Woningen
350
CBS 2025
Inwoners
710
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 421.000
CBS 2025, gemeente € 446.000
Koopwoningen
59,0%
CBS 2025
Label A of B
92,2%
EP-Online, 153 gelabeld
Dekking energielabels
43,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Brinken
Labelverdeling De Brinken
LabelAandeelWoningen
A+++0,7%1
A47,7%73
B43,8%67
C7,8%12
Totaal gelabeld100%153
Ter vergelijking: gemeente Amersfoort
Ter vergelijking: gemeente Amersfoort
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%217
A+++4,0%1.935
A++2,6%1.266
A+5,6%2.680
A41,8%19.955
B15,7%7.504
C17,5%8.375
D5,2%2.478
E3,5%1.649
F1,9%922
G1,7%806
Totaal gelabeld100%47.787
Energielabels De Brinken vergeleken met Amersfoort
LabelStavenDe BrinkenAmersfoort
A++++0,0%0,5%
A+++0,7%4,0%
A++0,0%2,6%
A+0,0%5,6%
A47,7%41,8%
B43,8%15,7%
C7,8%17,5%
D0,0%5,2%
E0,0%3,5%
F0,0%1,9%
G0,0%1,7%

De Brinken Amersfoort

Deze verdeling gaat over de 43,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Brinken vergeleken met Amersfoort
BouwperiodeStavenDe BrinkenAmersfoort
vóór 19451,3%12,3%
1945–19640,0%10,9%
1965–19740,0%11,1%
1975–199111,8%22,3%
1992–200586,9%19,9%
2006–20140,0%13,2%
2015 en later0,0%10,2%

De Brinken Amersfoort

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 86,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Brinken vergeleken met Amersfoort
WoningtypeStavenDe BrinkenAmersfoort
Vrijstaand7,8%3,9%
Twee-onder-een-kap11,1%12,7%
Hoekwoning9,2%6,2%
Tussenwoning47,7%33,0%
Appartement24,2%44,1%
Onbekend type0,0%0,0%

De Brinken Amersfoort

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
107
30,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
351 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Hoogland

Alle buurten in Amersfoort

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.