Groenpeil

Gerrit van Stellingwerfstraat e.o. in Amersfoort

Buurt in wijk Soesterkwartier, gemeente Amersfoort, postcodegebied 3812. 1.595 inwoners in 773 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 426 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 31,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,2%.

Woningen
773
CBS 2025
Inwoners
1.595
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 372.000
CBS 2025, gemeente € 446.000
Koopwoningen
60,0%
CBS 2025
Label A of B
31,7%
EP-Online, 426 gelabeld
Dekking energielabels
55,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Gerrit van Stellingwerfstraat e.o.
Labelverdeling Gerrit van Stellingwerfstraat e.o.
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%2
A+++1,2%5
A++0,7%3
A+3,5%15
A16,0%68
B9,9%42
C20,2%86
D23,9%102
E10,6%45
F7,3%31
G6,3%27
Totaal gelabeld100%426
Ter vergelijking: gemeente Amersfoort
Ter vergelijking: gemeente Amersfoort
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%217
A+++4,0%1.935
A++2,6%1.266
A+5,6%2.680
A41,8%19.955
B15,7%7.504
C17,5%8.375
D5,2%2.478
E3,5%1.649
F1,9%922
G1,7%806
Totaal gelabeld100%47.787
Energielabels Gerrit van Stellingwerfstraat e.o. vergeleken met Amersfoort
LabelStavenGerrit van Stellingwerfstraat e.o.Amersfoort
A++++0,5%0,5%
A+++1,2%4,0%
A++0,7%2,6%
A+3,5%5,6%
A16,0%41,8%
B9,9%15,7%
C20,2%17,5%
D23,9%5,2%
E10,6%3,5%
F7,3%1,9%
G6,3%1,7%

Gerrit van Stellingwerfstraat e.o. Amersfoort

Deze verdeling gaat over de 55,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Gerrit van Stellingwerfstraat e.o. vergeleken met Amersfoort
BouwperiodeStavenGerrit van Stellingwerfstraat e.o.Amersfoort
vóór 194563,8%12,3%
1945–196415,0%10,9%
1965–19740,0%11,1%
1975–199111,7%22,3%
1992–20056,3%19,9%
2006–20142,1%13,2%
2015 en later0,9%10,2%

Gerrit van Stellingwerfstraat e.o. Amersfoort

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 63,8% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Gerrit van Stellingwerfstraat e.o. vergeleken met Amersfoort
WoningtypeStavenGerrit van Stellingwerfstraat e.o.Amersfoort
Vrijstaand1,9%3,9%
Twee-onder-een-kap9,9%12,7%
Hoekwoning9,2%6,2%
Tussenwoning52,8%33,0%
Appartement26,3%44,1%
Onbekend type0,0%0,0%

Gerrit van Stellingwerfstraat e.o. Amersfoort

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
37,0%
CBS 2024
Installaties
199
25,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
525 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Soesterkwartier

Alle buurten in Amersfoort

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.