Groenpeil

Piet Mondriaanlaan e.o. in Amersfoort

Buurt in wijk Soesterkwartier, gemeente Amersfoort, postcodegebied 3812. 240 inwoners in 151 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 76 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,2%.

Woningen
151
CBS 2025
Inwoners
240
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 377.000
CBS 2025, gemeente € 446.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 76 gelabeld
Dekking energielabels
50,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Piet Mondriaanlaan e.o.
Labelverdeling Piet Mondriaanlaan e.o.
LabelAandeelWoningen
A+3,9%3
A94,7%72
B1,3%1
Totaal gelabeld100%76
Ter vergelijking: gemeente Amersfoort
Ter vergelijking: gemeente Amersfoort
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%217
A+++4,0%1.935
A++2,6%1.266
A+5,6%2.680
A41,8%19.955
B15,7%7.504
C17,5%8.375
D5,2%2.478
E3,5%1.649
F1,9%922
G1,7%806
Totaal gelabeld100%47.787
Energielabels Piet Mondriaanlaan e.o. vergeleken met Amersfoort
LabelStavenPiet Mondriaanlaan e.o.Amersfoort
A++++0,0%0,5%
A+++0,0%4,0%
A++0,0%2,6%
A+3,9%5,6%
A94,7%41,8%
B1,3%15,7%
C0,0%17,5%
D0,0%5,2%
E0,0%3,5%
F0,0%1,9%
G0,0%1,7%

Piet Mondriaanlaan e.o. Amersfoort

Deze verdeling gaat over de 50,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Piet Mondriaanlaan e.o. vergeleken met Amersfoort
BouwperiodeStavenPiet Mondriaanlaan e.o.Amersfoort
vóór 19450,0%12,3%
1945–19640,0%10,9%
1965–19740,0%11,1%
1975–19910,0%22,3%
1992–20050,0%19,9%
2006–2014100,0%13,2%
2015 en later0,0%10,2%

Piet Mondriaanlaan e.o. Amersfoort

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Piet Mondriaanlaan e.o. vergeleken met Amersfoort
WoningtypeStavenPiet Mondriaanlaan e.o.Amersfoort
Vrijstaand0,0%3,9%
Twee-onder-een-kap1,3%12,7%
Hoekwoning0,0%6,2%
Tussenwoning5,3%33,0%
Appartement93,4%44,1%
Onbekend type0,0%0,0%

Piet Mondriaanlaan e.o. Amersfoort

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
7,0%
CBS 2024
Installaties
15
9,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
83 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Soesterkwartier

Alle buurten in Amersfoort

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.