Groenpeil

Beroepenbuurt in Amstelveen

Buurt in wijk Waardhuizen, Middenhoven, gemeente Amstelveen, postcodegebied 1185 en postcodegebied 1188. 1.570 inwoners in 664 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 422 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,0%.

Woningen
664
CBS 2025
Inwoners
1.570
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 550.000
CBS 2025, gemeente € 568.000
Koopwoningen
62,0%
CBS 2025
Label A of B
66,8%
EP-Online, 422 gelabeld
Dekking energielabels
63,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Beroepenbuurt
Labelverdeling Beroepenbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++0,7%3
A++0,5%2
A+1,4%6
A39,1%165
B25,1%106
C32,5%137
D0,7%3
Totaal gelabeld100%422
Ter vergelijking: gemeente Amstelveen
Ter vergelijking: gemeente Amstelveen
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%144
A+++5,0%1.404
A++3,2%904
A+5,7%1.617
A31,7%8.933
B16,8%4.743
C18,9%5.336
D8,7%2.452
E5,7%1.601
F2,3%638
G1,4%404
Totaal gelabeld100%28.176
Energielabels Beroepenbuurt vergeleken met Amstelveen
LabelStavenBeroepenbuurtAmstelveen
A++++0,0%0,5%
A+++0,7%5,0%
A++0,5%3,2%
A+1,4%5,7%
A39,1%31,7%
B25,1%16,8%
C32,5%18,9%
D0,7%8,7%
E0,0%5,7%
F0,0%2,3%
G0,0%1,4%

Beroepenbuurt Amstelveen

Deze verdeling gaat over de 63,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Beroepenbuurt vergeleken met Amstelveen
BouwperiodeStavenBeroepenbuurtAmstelveen
vóór 19450,2%6,5%
1945–19640,0%21,0%
1965–19740,0%25,0%
1975–199197,2%18,2%
1992–20050,0%10,1%
2006–20142,4%9,6%
2015 en later0,2%9,6%

Beroepenbuurt Amstelveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 97,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Beroepenbuurt vergeleken met Amstelveen
WoningtypeStavenBeroepenbuurtAmstelveen
Vrijstaand1,7%2,6%
Twee-onder-een-kap10,7%6,9%
Hoekwoning7,3%5,4%
Tussenwoning54,7%25,5%
Appartement25,6%59,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Beroepenbuurt Amstelveen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
50,0%
CBS 2024
Installaties
283
42,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 24,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
838 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
21 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Waardhuizen, Middenhoven

Alle buurten in Amstelveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.