Groenpeil

Molenbuurt in Amstelveen

Buurt in wijk Waardhuizen, Middenhoven, gemeente Amstelveen, postcodegebied 1185 en postcodegebied 1188. 2.780 inwoners in 1.315 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 743 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 70,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,9%.

Woningen
1.315
CBS 2025
Inwoners
2.780
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 508.000
CBS 2025, gemeente € 568.000
Koopwoningen
50,0%
CBS 2025
Label A of B
70,8%
EP-Online, 743 gelabeld
Dekking energielabels
56,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Molenbuurt
Labelverdeling Molenbuurt
LabelAandeelWoningen
A++0,3%2
A+0,4%3
A35,5%264
B34,6%257
C29,2%217
Totaal gelabeld100%743
Ter vergelijking: gemeente Amstelveen
Ter vergelijking: gemeente Amstelveen
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%143
A+++4,4%1.233
A++3,1%876
A+5,6%1.558
A31,6%8.856
B16,8%4.712
C19,1%5.368
D9,2%2.579
E5,9%1.658
F2,4%662
G1,5%415
Totaal gelabeld100%28.060
Energielabels Molenbuurt vergeleken met Amstelveen
LabelStavenMolenbuurtAmstelveen
A++++0,0%0,5%
A+++0,0%4,4%
A++0,3%3,1%
A+0,4%5,6%
A35,5%31,6%
B34,6%16,8%
C29,2%19,1%
D0,0%9,2%
E0,0%5,9%
F0,0%2,4%
G0,0%1,5%

Molenbuurt Amstelveen

Deze verdeling gaat over de 56,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Molenbuurt vergeleken met Amstelveen
BouwperiodeStavenMolenbuurtAmstelveen
vóór 19450,0%6,5%
1945–19640,0%21,1%
1965–19740,0%25,3%
1975–199192,6%18,2%
1992–20057,4%10,1%
2006–20140,0%9,6%
2015 en later0,0%9,1%

Molenbuurt Amstelveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 92,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Molenbuurt vergeleken met Amstelveen
WoningtypeStavenMolenbuurtAmstelveen
Vrijstaand0,5%2,6%
Twee-onder-een-kap11,2%7,0%
Hoekwoning9,3%5,3%
Tussenwoning43,3%25,6%
Appartement35,7%59,4%
Onbekend type0,0%0,0%

Molenbuurt Amstelveen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
30,0%
CBS 2024
Installaties
295
22,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 24,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.017 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Waardhuizen, Middenhoven

Alle buurten in Amstelveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.