Groenpeil

Kastelenbuurt in Amstelveen

Buurt in wijk Westwijk Zuid, gemeente Amstelveen, postcodegebied 1187. 3.040 inwoners in 1.074 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 515 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 97,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,0%.

Woningen
1.074
CBS 2025
Inwoners
3.040
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 734.000
CBS 2025, gemeente € 568.000
Koopwoningen
65,0%
CBS 2025
Label A of B
97,7%
EP-Online, 515 gelabeld
Dekking energielabels
48,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kastelenbuurt
Labelverdeling Kastelenbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++17,7%91
A++16,7%86
A+9,5%49
A53,0%273
B0,6%3
C1,6%8
D0,4%2
E0,2%1
G0,2%1
Totaal gelabeld100%515
Ter vergelijking: gemeente Amstelveen
Ter vergelijking: gemeente Amstelveen
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%144
A+++5,0%1.404
A++3,2%904
A+5,7%1.617
A31,7%8.933
B16,8%4.743
C18,9%5.336
D8,7%2.452
E5,7%1.601
F2,3%638
G1,4%404
Totaal gelabeld100%28.176
Energielabels Kastelenbuurt vergeleken met Amstelveen
LabelStavenKastelenbuurtAmstelveen
A++++0,2%0,5%
A+++17,7%5,0%
A++16,7%3,2%
A+9,5%5,7%
A53,0%31,7%
B0,6%16,8%
C1,6%18,9%
D0,4%8,7%
E0,2%5,7%
F0,0%2,3%
G0,2%1,4%

Kastelenbuurt Amstelveen

Deze verdeling gaat over de 48,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kastelenbuurt vergeleken met Amstelveen
BouwperiodeStavenKastelenbuurtAmstelveen
vóór 19450,6%6,5%
1945–19641,0%21,0%
1965–19741,2%25,0%
1975–19910,8%18,2%
1992–20050,6%10,1%
2006–201487,4%9,6%
2015 en later8,5%9,6%

Kastelenbuurt Amstelveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 87,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kastelenbuurt vergeleken met Amstelveen
WoningtypeStavenKastelenbuurtAmstelveen
Vrijstaand7,2%2,6%
Twee-onder-een-kap15,0%6,9%
Hoekwoning5,4%5,4%
Tussenwoning49,9%25,5%
Appartement22,5%59,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Kastelenbuurt Amstelveen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
45,0%
CBS 2024
Installaties
338
31,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 24,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.454 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
28
59 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Westwijk Zuid

Alle buurten in Amstelveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.