Groenpeil

Kruidenbuurt in Amstelveen

Buurt in wijk Westwijk Zuid, gemeente Amstelveen, postcodegebied 1187. 2.605 inwoners in 957 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 474 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 98,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,9%.

Woningen
957
CBS 2025
Inwoners
2.605
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 701.000
CBS 2025, gemeente € 568.000
Koopwoningen
70,0%
CBS 2025
Label A of B
98,5%
EP-Online, 474 gelabeld
Dekking energielabels
49,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kruidenbuurt
Labelverdeling Kruidenbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%2
A+++3,6%17
A++8,9%42
A+8,0%38
A76,2%361
B1,5%7
C0,8%4
E0,2%1
F0,4%2
Totaal gelabeld100%474
Ter vergelijking: gemeente Amstelveen
Ter vergelijking: gemeente Amstelveen
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%143
A+++4,4%1.233
A++3,1%876
A+5,6%1.558
A31,6%8.856
B16,8%4.712
C19,1%5.368
D9,2%2.579
E5,9%1.658
F2,4%662
G1,5%415
Totaal gelabeld100%28.060
Energielabels Kruidenbuurt vergeleken met Amstelveen
LabelStavenKruidenbuurtAmstelveen
A++++0,4%0,5%
A+++3,6%4,4%
A++8,9%3,1%
A+8,0%5,6%
A76,2%31,6%
B1,5%16,8%
C0,8%19,1%
D0,0%9,2%
E0,2%5,9%
F0,4%2,4%
G0,0%1,5%

Kruidenbuurt Amstelveen

Deze verdeling gaat over de 49,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kruidenbuurt vergeleken met Amstelveen
BouwperiodeStavenKruidenbuurtAmstelveen
vóór 19450,0%6,5%
1945–19640,6%21,1%
1965–19740,2%25,3%
1975–19911,1%18,2%
1992–20051,3%10,1%
2006–201493,9%9,6%
2015 en later3,0%9,1%

Kruidenbuurt Amstelveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 93,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kruidenbuurt vergeleken met Amstelveen
WoningtypeStavenKruidenbuurtAmstelveen
Vrijstaand11,4%2,6%
Twee-onder-een-kap13,9%7,0%
Hoekwoning6,1%5,3%
Tussenwoning33,1%25,6%
Appartement35,4%59,4%
Onbekend type0,0%0,0%

Kruidenbuurt Amstelveen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
38,0%
CBS 2024
Installaties
248
25,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 24,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.044 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
24
49 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Westwijk Zuid

Alle buurten in Amstelveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.