Groenpeil

Populierenbuurt in Amstelveen

Buurt in wijk Keizer Karelpark, gemeente Amstelveen, postcodegebied 1185. 3.700 inwoners in 2.010 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.416 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 49,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,0%.

Woningen
2.010
CBS 2025
Inwoners
3.700
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 436.000
CBS 2025, gemeente € 568.000
Koopwoningen
41,0%
CBS 2025
Label A of B
49,2%
EP-Online, 1.416 gelabeld
Dekking energielabels
70,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Populierenbuurt
Labelverdeling Populierenbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%2
A+++2,9%41
A++0,3%4
A+3,1%44
A31,6%447
B11,2%159
C19,2%272
D13,8%196
E9,2%130
F5,4%76
G3,2%45
Totaal gelabeld100%1.416
Ter vergelijking: gemeente Amstelveen
Ter vergelijking: gemeente Amstelveen
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%144
A+++5,0%1.404
A++3,2%904
A+5,7%1.617
A31,7%8.933
B16,8%4.743
C18,9%5.336
D8,7%2.452
E5,7%1.601
F2,3%638
G1,4%404
Totaal gelabeld100%28.176
Energielabels Populierenbuurt vergeleken met Amstelveen
LabelStavenPopulierenbuurtAmstelveen
A++++0,1%0,5%
A+++2,9%5,0%
A++0,3%3,2%
A+3,1%5,7%
A31,6%31,7%
B11,2%16,8%
C19,2%18,9%
D13,8%8,7%
E9,2%5,7%
F5,4%2,3%
G3,2%1,4%

Populierenbuurt Amstelveen

Deze verdeling gaat over de 70,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Populierenbuurt vergeleken met Amstelveen
BouwperiodeStavenPopulierenbuurtAmstelveen
vóór 19450,1%6,5%
1945–196475,0%21,0%
1965–19742,2%25,0%
1975–19910,4%18,2%
1992–20059,8%10,1%
2006–20148,1%9,6%
2015 en later4,4%9,6%

Populierenbuurt Amstelveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 75,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Populierenbuurt vergeleken met Amstelveen
WoningtypeStavenPopulierenbuurtAmstelveen
Vrijstaand1,8%2,6%
Twee-onder-een-kap6,5%6,9%
Hoekwoning2,4%5,4%
Tussenwoning20,1%25,5%
Appartement69,3%59,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Populierenbuurt Amstelveen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
17,0%
CBS 2024
Installaties
255
12,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 24,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
802 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
18
36 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Keizer Karelpark

Alle buurten in Amstelveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.